Windows 10 fazla RAM tüketimi

emrekstkc

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 6 ay önce sistem aldım özellikleri: AMD Ryzen 5 1600.
Ekran kartı: RX570 8 GB.
RAM: 8 GB.
Depolama: 1 TB HDD.
Güç kaynağı: 500W.

Ben bu sistemle arkada hiçbir şey çalışmıyor iken 2.8 GB RAM kullanıyor. Bunun sizce sebebi nedir? Bana bu RAM kullanımı çok fazla geldi.

Mağaza uygulamaları, Hibernation özelliği falan bunlar RAM'de yer kaplıyor. RAM temi
Normal bir şey. Windows 10 fazla RAM tüketiyor. Herkeste bu şekilde.
Windows ayarlaması yapmazsan elbette yüksek RAM tüketir. Herkeste aynı şekilde yüksek kullanmıyor. Kullanmasını bilenlerde yüksek bir kullanım yok. Kendi bilgisayarımda boşta 1 GB RAM tüketimi var.

Kankam, bunun extreme birşey olduğunu düşünüp korkuyorsan, sorun etme normal birşey, 'oyun oynarken sıkıntı çıkarır mı, oyun 4 gb istiyor bende 2 gb kullanılabilir görünüyor' diye düşünüyorsan, windows, oyun anında, kullandığı bu rami geri veriyor. İyi oyunlar :)

Mağaza uygulamaları, Hibernation özelliği falan bunlar RAM'de yer kaplıyor. RAM temi

Windows ayarlaması yapmazsan elbette yüksek RAM tüketir. Herkeste aynı şekilde yüksek kullanmıyor. Kullanmasını bilenlerde yüksek bir kullanım yok. Kendi bilgisayarımda boşta 1 GB RAM tüketimi var.

Peki Ayarlamayı nasıl yapacağım ondan bahsedebilir misin?

Peki Ayarlamayı nasıl yapacağım ondan bahsedebilir misin?
Dostum çok uzun bir uğraş gerektiyor. Ben kendim orijinal Windows ISO dosyasını düzenledim ve ayarlamalar yaptım. Güvenlikten yana problem etmezsen internette hazır düzenlenmiş ISO'lar var. Ben güvenmediğim için o tür ISO'lara kendim yaptım ISO dosyamı ve Windows içinden ayarlamalarımı.

Tamamdır teşekkür ederim. İyi günler.
Kankam, bunun Extreme bir şey olduğunu düşünüp korkuyorsan, sorun etme normal bir şey, 'oyun oynarken sıkıntı çıkarır mı, oyun 4 GB istiyor bende 2 GB kullanılabilir görünüyor' diye düşünüyorsan, Windows, oyun anında, kullandığı bu RAM'i geri veriyor. İyi oyunlar :)

Oyunlarda ara sıra drop yiyorum bir de bu sıkıntım var anlık FPS düşüsü yasıyorum.
Tamamdır teşekkür ederim. İyi günler.

Oyunlarda ara sıra drop yiyorum bir de bu sıkıntım var anlık FPS düşüsü yasıyorum. Nadiren oluyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı