Windows 10 yüksek RAM tüketimi

01trk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, eklerden de göreceğiniz üzerine "Hizmet Ana bilgisayarı" denen kardeşimiz bilgisayarımda çok meşgul bir kardeşimiz. Kendisi ne işe yarar bunları durdurmak için ne yapmam gerekiyor, RAM'in büyük bir kısmını bu kardeşimiz kullanıyor. Bana bir şey kalmıyor. İkinci olarak bu Firefox denen tilki neden kendisinden 7 tane çalıştırıyor, şu anda 8 oldu, bunu nasıl azaltabilirim? Son olarak bu QEMU neyin nesidir, ne işe yarar? Kısacası sistemim pek sağlıklı değil. Kendi kendine durduğu yerde 8 GB RAM'in yüzde 80'ini kullanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• qwe.png
    qwe.png
    68,6 KB · Görüntüleme: 49
  • asd.png
    asd.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 58
  • zxc.png
    zxc.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, eklerden de göreceğiniz üzerine "hizmet ana bilgisayarı" denen kardeşimiz bilgisayarımda çok meşgul bir kardeşimiz. Kendisi ne işe yarar bunları durdurmak için ne yapmam gerekiyor, RAM'in büyük bir kısmını bu kardeşimiz kullanıyor. Bana bir şey kalmıyor. İkinci olarak bu Firefox denen tilki neden kendisinden 7 tane çalıştırıyor, şu anda 8 oldu, bunu nasıl azaltabilirim? Son olarak bu qemu neyin nesidir, ne işe yarar? Kısacası sistemim pek sağlıklı değil. Kendi kendine durduğu yerde 8 GB RAM'in yüzde 80'ini kullanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

RAM'ini yükselterek sorunu ortadan kaldırabilirsin.

RAM'ini yükselterek sorunu ortadan kaldırabilirsin.

Teşekkürler. Bu yararlı öneriyi dikkate alacağım.

QEMU ne bilmiyorum ama RAM'ini sömürüyor. Denetim masasından kaldır.

Listede gözükmüyor.
Bilgilendirme: QEMU'yu biraz araştırdıktan sonra hackerlar tarafından crypto mining için kullanıldığını öğrendim. Sildikten sonra RAM kullanımı yüzde 80lerden yüzde 30'lara düştü. Ayrıntılı bilgi için( nasıl silinecek vs.) şuraya gidilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı