Windows 10 fontları bazı sitelerde bozuk gözüküyor

aydontlosssss

Decapat
Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür derdini çektiğim sorunları size danışayım dedim belki aranızda bilen veya yaşayan vardır. Öncelikle birinci sorun şudur ki Facebook, Twitch (şimdilik bu ikisi) bu tarz bazı sitelerde yazı fontları bozuk ve eskisi gibi değil farklı tarayıcılar denedim ama her yerde aynı sorun Windows kaynaklı galiba. (Google Chorme, Microsoft Edge, Opera) bunu nasıl çözerim altta örnek fotoğraf verceğim.

sasasası.JPG

Font bu şekilde Facebook'da da böyle aynı zamanda "i" harfleri büyük I harfi olarak gözüküyor sadece. Facebook'da oturum sildim yenisini açmak için açtım da ama düzelmedi. Hatta Twitch'de sıkıntı yokken orda da sıkıntı oldu. Windows default font pack indirip yükledim oda sorunu halletmedi virüs taramasıda yaptım birşey bulamadı.

Diğer sorun ise şu sildiğim oturumun kullanıcılar dizininde masaüstü belgeler gibi doyaları hala var ve silinmiyor silemiyorum ama bilgisayar bu oturumu görmüyor hata kodu ise 0x80004005 bu hatayı alıyorum silmeyi denediğimde, başka programlar ile deneyip silmeye çalıştığımda INVALID_KERNEL_HANDLE mavi ekran verdi bu hata kodunu aldım.

Sonuncu sorun windows kaynaklımı yoksa photoshop'dan mı bilmiyorum ps'da yaptığım çalışmayı masaüstüne belgelere ve bu tarz kullanıcı doyslarına kaydedemiyorum hata veriyor verdiği hata ise Dosya Bulunamıyor ama Paint'de yaptığım çalışmayı masaüstüne yada herhangi biryere kaydedebiliyorum hata vermiyor. Benim düşüncem bu hatanın oturum ile alakalı olduğu ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum, normalde birçok sorunu kendim çözebiliyorum ama bu sefer ne denesem olmadı.

Yorumlarınızı veya önerilerinizi bekliyorum acil sayılabilir özellikle font ve ps sorunu önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı