Windows 10 format atarken D diski silinir mi?

LuciferA

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Windows 11 ISO ile kurmuştum fakat TPM gerektiren uygulamalarda hata veriyor ve yavaş çalıştığı için Windows 10'a geçme kararı verdim. USB ile kuracağım.
Sormak istediğim nokta şurası:
Sistemde 2 disk var C ve D. C diskinde az yer var ve formatlamak istiyordum zaten. D diskine gelince veriler olduğu için silinmesini kesinlikle istemiyorum. Şimdi format esnasında C diskini biçimlendirip C ye kur dersem D diskindeki veriler silinir mi?
Biraz detaylı anlattım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dediğiniz gibi sadece C sürücüsünü biçimlendirip D'ye dokunmazsanız D üzerindeki veriler aynen kalır.

Eğer C ve D aynı diske ait bölümlerse format atarken hangi dosya düzenini kullandıysanız MBR, GPT tekrar onunla kuracaksanız eğer bir sorun olmaz D kalabilir. Fakat dosya düzenini değiştirip format atarsanız mecburen ikisini de silip sıfır kurulum yapmanız gerekir.

Cevaplar için teşekkürler C'yi biçimlendirdim. Fakat ileriye tıklanmadı şu hatayı verdi. Rufus ederken MBR seçmiştim özelliklere bakıp.

Dosya Ekleri

• 20230924_131140.jpg
    20230924_131140.jpg
    167,6 KB · Görüntüleme: 31
Formatlama şu an 2 diske de olmuyor. D diskindeki veriler gitmeden nasıl c ye w10 kurucam .
Seçilen disk MBR siz hem UEFI hem GPT olarak rufus ile yazmışsınız. Rufus ile iso dosyasını yazdırırken MBR seçip başka bir şeyi ellemeden tekrar usb yi yapılandırın. Sorun çözülecektir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-24 133509.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-24 133509.png
    34,1 KB · Görüntüleme: 23
Seçilen disk MBR'siz hem UEFI hem GPT olarak Rufus ile yazmışsınız. Rufus ile ISO dosyasını yazdırırken MBR seçip başka bir şeyi ellemeden tekrar USB'yi yapılandırın. Sorun çözülecektir.

Hocam Rufus ederken MBR secmistim. Simdi C'yi bicimlendirdik Windows'u silmistir. Kurulumu kapatsam usb yi Rufus edebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı