Windows 10 format atarken takıldı

skblackmamba

Centipat
İyi günler arkadaşlar. Laptop'dan PC'ye geçiyorum ve cihazımı satacağım. Dün akşam formatlayıp satışa hazır hale getirmek için, Windows'un kurtarma seçenekleri menüsünden bilgisayarımı sıfırlamak istedim. En başta diskleri temizledi, sonra da Windows'u kurmaya başladı. Ancak bu sırada %65 dolaylarında donup kaldı. Bütün gece açık bıraktım, değişen bir şey olmadı. Bilgisayarı normal olarak açmaya çalıştığımda kurulum %65'te başlıyor, on saniye içerisinde donup öylece kalıyor. Bana bir yol gösterebilir misiniz? BIOS üzerinden veya başka yöntemlerle bunu düzeltebilir miyiz? Son çare gidip bir yerden Windows 10 USB'si hazırlayıp BIOS üzerinden temiz kurulum yapmaya çalışacağım. İş buna kalmadan çözebilir miyiz?

Bence USB'den hallet işini ben de öyle yapacağım bu arada Windows 11 yükle bence .
Elimde Windows 11 USB’si var. Dün gece cihazı sıfırlamadan önce hazırlamıştım yeni bilgisayarımda kullanmak için. Sorun şu ki mevcut laptop’um Windows 11 desteklemiyor. Bazı arkadaşlar farketmez falan diyor ama tırsıyorum açıkçası. Cihazı satacağım, gider ayak anakartı elime almak istemiyorum.

Elimde Windows 11 USB'si var. Dün gece cihazı sıfırlamadan önce hazırlamıştım yeni bilgisayarımda kullanmak için. Sorun şu ki mevcut laptopum Windows 11 desteklemiyor. Bazı arkadaşlar fark etmez falan diyor ama tırsıyorum açıkçası. Cihazı satacağım, gider ayak anakartı elime almak istemiyorum.

Windows 11 desteklemiyorsa neden kurmaya uğraşırsınki.

Windows 11 kurmaya uğraşmıyorum ki. Laptopumda Windows 10 var lisanslı olarak. Sıfırlayıp satacaktım. Sıfırlarken donup kaldı. Windows 11 yeni alacağım PC için. O destekliyor zaten.

Kurduğunuz USB'deki dosyaların eksik olma ihtimali var internet kafeden veya başka bilgisayarı olan bir tanıdıgınızdan yeni bir Rufus ile USB oluşturarak tekrar dener misiniz?

Kurduğunuz USB'deki dosyaların eksik olma ihtimali var internet kafeden veya başka bilgisayarı olan bir tanıdıgınızdan yeni bir Rufus ile USB oluşturarak tekrar dener misiniz?
Hocam ilk mesajı okuduğunuza emin misiniz? USB’den kurulum yapmıyorum zaten. Windows’un kendi ayarlarından sıfırlama işlemi yaptım. Elimde Windows 10 içeren herhangi bir USB bellek yok şu an.

Elimde Windows 11 USB'si var. Dün gece cihazı sıfırlamadan önce hazırlamıştım yeni bilgisayarımda kullanmak için. Sorun şu ki mevcut laptopum Windows 11 desteklemiyor. Bazı arkadaşlar fark etmez falan diyor ama tırsıyorum açıkçası. Cihazı satacağım, gider ayak anakartı elime almak istemiyorum.

Desteklemiyorsa yapma sakın gider ayak başına bela olmasın

Neyse hallettim, konu kilitlenebilir. Nasıl olduğunu da yazayım, gelecekteki arkadaşlara da yardımcı olsun. BIOS menüsünden System Recovery’i seçiyoruz. Orada mavi bir arayüz gelecek. Troubleshoot kısmını biraz kurcalamak gerekiyor. Oradan sıfırlamayı tekrar baştan yapmanızı sağlayacak seçenekler var. Hızlı sıfırlamayı seçin. Yani bilgilerimi sakla kısmı seçili olacak. Ondan sonra donmadan, takılmadan sıfırlama bitiyor ve sistemi kuruyor. Eğer kurulumdan sonra administrator profiline giremiyorsanız, oturum açma ekranında shift’e basılı tutup yeniden başlatın. Mavi arayüz gelecek, başlangıç seçeneklerini seçin ve devam edin. Oradan menü gelecek, dörde basıp güvenli moda girin. Açıldıktan sonra sol alttan çalıştır’ı bulun ve cmd yazın. Komut satırına direkt bunu yazın.
net user administrator /active:yes

Bunu yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde oturum açabilmelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı