Format atarken Windows 10 yuklenemiyor

katilreis13

Yoctopat
Daha fazla  
HP bir laptopum var, bilgisayar cok kasmaya basladi. 2018'de falan aldiydim. Format atayim dedim. Bu del tusuyla yeniden baslat deyip bilgisayari kapatip yeniden baslatma menusune geldigimiz yerden bu bilgisayari sifirlayin dedim. Her şeyi temizledim, her şeyi sifirla dedim. Formati oradan atiyordun. Tekrar atayim dedim ve bu sefer her şeyi sifirla dedim, diskleri falan guncelleme tamamlaniyorda tamamlandi hazirlaniyor ekraninda Windows kurulumu yapilamiyor ekrani verdi. Bilgisayarinizi yeniden baslatip kurulumu devam ettirmek icin tamama basin diyordu. Her bastigimda her seferinde o uyari geliyor, tekrar tamama basiyorum. Bilgisayari acamiyorum.

HP bir laptopum var, bilgisayar cok kasmaya basladi. 2018'de falan aldiydim. Format atayim dedim. Bu del tusuyla yeniden baslat deyip bilgisayari kapatip yeniden baslatma menusune geldigimiz yerden bu bilgisayari sifirlayin dedim. Her şeyi temizledim, her şeyi sifirla dedim. Formati oradan atiyordun. Tekrar atayim dedim ve bu sefer her şeyi sifirla dedim, diskleri falan guncelleme tamamlaniyorda tamamlandi hazirlaniyor ekraninda Windows kurulumu yapilamiyor ekrani verdi. Bilgisayarinizi yeniden baslatip kurulumu devam ettirmek icin tamama basin diyordu. Her bastigimda her seferinde o uyari geliyor, tekrar tamama basiyorum. Bilgisayari acamiyorum.
Sizin yaptığınızın formatla alakası yok. Format bir usb, floppy disk, veya fat32 aygıtın içine kurulan iso dosyası ile atılır. Siz bilgisayarı resetlemişsiniz. Flaş belleğiniz varsa telefondan vs. içine iso atarak kurulum yapın.

Temiz kurulum yapın.

Format atmak için şu ISO dosyasını bir USB'ye yazın ve bilgisayarınızı o USB'den başlatın:
Windows 10 22H2 Türkçe x64 ISO (Microsoft / Geçici Bağlantı)
Eğer bilgisayarınız 32 bit ise bu ISO dosyasını kullanın:
Windows 10 22H2 Türkçe x32 ISO (Microsoft / Geçici Bağlantı)

Sizin yaptığınızın formatla alakası yok. Format bir USB, Floppy disk, veya FAT32 aygıtın içine kurulan ISO dosyası ile atılır. Siz bilgisayarı resetlemişsiniz. Flash belleğiniz varsa telefondan vs. içine ISO atarak kurulum yapın.

Arkadaşın bahsettiği temiz kurulum o yöntem ile de format atılıyor 8 GB flash bellek bulup içerisine Rufus ile Windows ISO dosyasını yaz. Oradan format at.

Sizin yaptığınızın formatla alakası yok. Format bir usb, floppy disk, veya fat32 aygıtın içine kurulan iso dosyası ile atılır. Siz bilgisayarı resetlemişsiniz. Flaş belleğiniz varsa telefondan vs. içine iso atarak kurulum yapın.
İso nedir

Arkadaşın bahsettiği temiz kurulum o yöntem ile de format atılıyor 8 GB flash bellek bulup içerisine Rufus ile Windows ISO dosyasını yaz. Oradan format at.
Rusufla windows isoyu flashın içine yüklicem bilgisiyara takcam bilgisiyari normal acicam o uyari kalkicakmi?

Bir dosya türü. Genellikle işletim sistemi imajlarını içerir.
Format atmak için şu ISO dosyasını bir USB'ye yazın ve bilgisayarınızı o USB'den başlatın:
Windows 10 22H2 Türkçe x64 ISO (Microsoft / Geçici Bağlantı)
Eğer bilgisayarınız 32 bit ise bu ISO dosyasını kullanın:
Windows 10 22H2 Türkçe x32 ISO (Microsoft / Geçici Bağlantı)

Rufusla windows isoyu flashın içine yüklicem bilgisiyara takcam bilgisiyari normal acicam o uyari kalkicakmi?
Kalkacak fakat oradan sistemi yeniden kuracaksınız, öyle kalkacak.
Verileriniz varsa yedekleyin ve ISO için yazdığım mesajımı inceleyin.

Rufus ile windows format nasıl atılır diye youtube üzerinden aratın. Sanırım çok bilginiz yok. Görsel olarak yardım almanız daha rahat olacaktır. Rahatlıkla format atarsınız.

Geri
Yukarı