Windows 10 format atarken USB'den boot etmiyor

Murat CAY

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayara format atmak için USB takıyorum. 1. seçenek olarak USB seçiyorum ancak format bölümüne gelmesi için reset attığımda kabul ekranı gelmeden tekrar reset atıyor ve masaüstüne geliyor. BIOS'a tekrar girdiğimde ise SSD 1. seçenek olmuş oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format bölümüne gelmesi için reset attığımda.

Böyle bir kısım yok. USB bellekten boot ettikten sonra siz reset atmıyorsunuz. Kalan her şey otomatik ilerliyor. Önce videoyu izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS ayarlarınızı kaydetmiyor veya siz kaydedememiş olabilirsiniz. Açılış anında boot menüye girip, USB belleği oradan da seçebilirsiniz.

Biosa hiç girmeden boot menüsünden USB belleği 1. sıraya alın, yine onun yerine diskten boot etmeye çalışırsa USB bellekte bootable bir imaj yok demektir. Doğru flashladığınıza emin olun.

Böyle bir kısım yok. USB bellekten boot ettikten sonra siz reset atmıyorsunuz. Kalan her şey otomatik ilerliyor. Önce videoyu izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video'ya çektim konu altına mı yükleyim yoksa başka bir yerden mi atayım sorunu yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı