Çözüldü Windows 10 format atarken yarıda kesilip recovery ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kedycik

Centipat
Yer
Cultist Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Formatı atarken yarıda kesilip recovery ekranı önüme çıkıyor, F1 tuşuna veya diğer tuşlara bassam da hiçbir şey olmuyor. Ancak BIOS ayarlarına girip hiçbir değişiklik yapmayıp ya da değişiklik yapıp uygulayınca Windows açılıyor. Düzeldi sanmıştım ama bilgisayarı optimize edeyim dedim, ayarlarımı yaptım, yeniden başlatmam gerekti ve yine aynı ekran önüme çıktı. Tekrar BIOS ayarlarına girip değişiklik yapmadan çıktım, Windows çalıştı. Niye oluyor bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
32 GB RAM var demişsiniz. 2-4 olacak şekilde 16 GB olarak deneyebilirsiniz.

Hatayı önceden çözdüm ama cevap vermedim kusura bakmayın, disk düzgün biçimlendirilmediği için hata veriyormuş ama neden anlamadım yani mantıklı gelmiyor.
Disk kaynaklı da olabilir. Sisteminiz nedir?

Kurulum USB'sini tekrar hazırlayabilirsiniz. BIOS'u da resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Bu sistemle sıkıntı olmaması gerekir. Tespit etmek zor olabilir. Bir ihtimalle RAM kaynaklı bile olabilir.

Kurulum USB'sini tekrar hazırlayabilirsiniz. BIOS'u da resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Bu sistemle sıkıntı olmaması gerekir. Tespit etmek zor olabilir. Bir ihtimalle RAM kaynaklı bile olabilir.

Olmuyor gene aynı hatayı alıyorum.

32 GB RAM var demişsiniz. 2-4 olacak şekilde 16 GB olarak deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı