Windows 10 format atma

Cansın. Ustam son soru: Win 10 kurdum. Sonra anakart BIOS güncelledim. Sonra driver kurmam gerekecek galiba. İşlemci anakart ve RAM için ayrı ayrı driverlar mı kurmam gerekiyor. Ya da driverlerı nereden kuracağım.
Anakartın sitesinde BIOS dahil tüm driverların indirme linki var, ekran kartı hariç. Sistemin imzandaki sistemse GeForce Experince indir, oyunları sistemine göre optimize eder ve otomatik sürücü bulur.

En az 8 GB USB belleğinin olması gerek, varsa bu programı kur.

Ardından bunu kur.

Öncelikle Windows 10 ISO dosyası edinmen gerek, programdan Windows 10'u seç. Windows 10 2004 öneririm, bu program sayesinde Windows 10 ISO dosyası indireceksin.

Sonraki adım olarak Windows 10'u USB belleğine yazdırman gerek. Bunun için Rufus adlı programı kullanman gerek.

Windows 10 ISO'sunu Rufus ile USB belleğine aktarmak için bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemin eski değilse UEFI yani modern Windows 10 kurmalısın, böylelikle Windows 10'un açılışı hızlanacak. Videoda nasıl UEFI kurulacağını anlatıyor. USB belleğe Windows 10'u aktardıktan sonra USB'yi bilgisayara tak ve bu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tebrikler! Artık Windows 10'u formatladın!

Şu an USB'yi hazırlıyorumda Windows ISO dosyasını seçerken. Sürümlerde 2004 yok en eski 2015 var. En yenisini yüklesem daha iyi olmazmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı