Çözüldü Windows 10 format hatası 0x8007025D

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kreutz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Merhaba arkadaşlar.

Bugün itibari ile topladığım sistemimin tüm parçaları elime ulaştı. Sistemi sorunsuz bir şekilde kurdum, Ryzen 3XXX serisi için gerekli olan BIOS güncellemesini yaptım. Dizüstü bilgisayarımda W10 UEFI Flash Hazırlama ile Windows 10 format flash belleğimi hazırladım. Windows 10 Pro'yu seçtim. Format devam ederken şu hatayı aldım, Home ve diğer Windows sürümlerini seçtiğimde de aynı hata ile karşılaştım;

WhatsApp Image 2019-07-25 at 03.35.48.jpeg

Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, sistem bilgilerimi aşağıya bırakıyorum.

Anakart: MSI B450M Gaming Plus
Ekran Kartı: Sapphire RX Vega 56 Pulse O.C
İşlemci: R5 3600
RAM: Corsair 16GB(2x8) 3200Mhz DDR4 CMK16GX4M2E3200C16
SSD: Adata XPG Spectrix S40G 512GB M.2 PCIe SSD AS40G-512GT-C
HDD: -

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. ISO dosyasını nereden indirmiştiniz? Farklı bir ISO dosyası indirerek farklı bir USB bellek ile kurulum yapmayı deneyin.
  2. Disk biçimlendirme ekranında tüm diskleri silin ve farklı boyutlarda biçimlendirerek tekrar oluşturun.
  3. RAM'lerinizin düzgün çalıştığından emin olun. Gerekirse tek slot 8 GB'yi farklı slotlara takıp tekrar deneyin.

1. ISO dosyasını nereden indirmiştiniz? Farklı bir ISO dosyası indirerek farklı bir USB bellek ile kurulum yapmayı deneyin.
  2. Disk biçimlendirme ekranında tüm diskleri silin ve farklı boyutlarda biçimlendirerek tekrar oluşturun.
  3. RAM'lerinizin düzgün çalıştığından emin olun. Gerekirse tek slot 8 GB'yi farklı slotlara takıp tekrar deneyin.
ISO dosyalarını Media Creation Tool kullanarak indirdim, RAM'leri aynı ISO dosyası ile teker teker çıkartıp farklı slotlarda denedim fakat sonuç alamadım. Son çare yeni bir ISO dosyası oluşturup yeni bir flash bellek ile denemek gibi duruyor. Bir de format atarken bir adet ayrılmış alan oluştu. 600 MB civarında ve silinmiyor. Bundan kaynaklı olma şansı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB veya ISO'da sorun var. İlk buran indirip USB'ye tekrar yazdırıp dene.

USB veya ISO'da sorun var. İlk buran indirip USB'ye tekrar yazdırıp dene.

Teşekkürler sorunu çözdüm. Sorun USB ile alakalıymış.

Geri
Yukarı