Windows 10 format sonrası "Bu uygulama bu cihazla uyumlu değildir" hatası

mhmt.kcli

Hectopat
Selamlar, Windows 10 bilgisayarıma az önce format attım güncellemeleri kurdum fakat dikkatimi çeken bir şey oldu, hem mağaza uygulamasından indirme yapamıyorum (bu uygulama bu cihazla uyumlu değildir) hatası veriyor hem de kişiselleştirme kısmı Windows 8 gibi...
Daha önce mağaza uygulamasından indirme yapmıştım WhatsApp desktop, Spotify gibi. Ama şu an sürüm yetmiyor diyor. Cihaz Windows 10 olmasına rağmen tema bile indiremiyorum.
Çok ilginç aynı flashı kullanarak defalarca format atmışlığım var neden böyle oldu ve ne yapmam lazım bilginiz var mı?
Zamanla yeni güncellemelerin gelmesiyle düzelir mi?
4.png
22.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, Windows 10 bilgisayarıma az önce format attım güncellemeleri kurdum fakat dikkatimi çeken bir şey oldu, hem mağaza uygulamasından indirme yapamıyorum (bu uygulama bu cihazla uyumlu değildir) hatası veriyor hem de kişiselleştirme kısmı Windows 8 gibi...
Daha önce mağaza uygulamasından indirme yapmıştım WhatsApp desktop, Spotify gibi. Ama şu an sürüm yetmiyor diyor. Cihaz Windows 10 olmasına rağmen tema bile indiremiyorum.
Çok ilginç aynı flashı kullanarak defalarca format atmışlığım var neden böyle oldu ve ne yapmam lazım bilginiz var mı?
Zamanla yeni güncellemelerin gelmesiyle düzelir mi?
Eki Görüntüle 888945Eki Görüntüle 888946Eki Görüntüle 888947

Eski bir sürüm kurulu.
Bu sürümü kurun.

1511 desteği kesilmiş bir sürümdür yüklemeyin yüklenilmesini de önermeyiniz @asd674 attığı linkten temiz ve güncel sürümü yükleyiniz.

Eski bir sürüm kurulu.
Bu sürümü kurun.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama bir sorum olacak. Aracı indirmek mi daha iyi yoksa alt taraftan temiz kurulum için yeni format flashı oluşturmak mı?
Buradan güncelleme aracıyla güncelleyebilirsin ama tavsiyem format at.
Bu güncelleme.

Eki Görüntüle 888996

Bu format.

Eki Görüntüle 889000

Hocam teşekkür ederim cevabınız için, dediğiniz format aracı ile format flashı arasında farkı var mı?

Dosya Ekleri

• 6.JPG
    6.JPG
    27,3 KB · Görüntüleme: 25
Hocam cevabınız için teşekkür ederim ama bir sorum olacak. Aracı indirmek mi daha iyi yoksa alt taraftan temiz kurulum için yeni format flashı oluşturmak mı?

Hocam teşekkür ederim cevabınız için, dediğiniz format aracı ile format flashı arasında farkı var mı?

Temiz kurulum flashı iyidir. Format aracı dediği şey de ISO dosyasını indirir. Yani değişmez.

Format flashı format aracı mediacretion tool ile oluşturulur ve sizin şu an Media Creation Tool ile yeni bir flash oluşturmanız gerekiyor şu anki format flashınızı yeni sürüme geçirebilirsiniz.

Rufus yazılımı kullanılarak da format USB belleği hazırlanabilir. Rufus indirdiğinizde ISO dosyası seçtirilir. Daha sonra bilgisayarın UEFI desteği olup olmamasına göre MBR ya da GPT seçersiniz. MBR genellikle eski bilgisayarlarda bulunur. 2010 öncesi bilgisayarlarda diyelim.

Hepinize teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı, fakat henüz işlemi yapmamıştım (yeni sürümü yüklemedim ) fırsatım yoktu. Bu sabah güncelleme geldi ve şu an 20H2 sürümünde, dediğim sorunlarda ortadan kalkmış oldu.

Geri
Yukarı