Windows 10 format sonrası CPU ve RAM kullanımı artışı

DiscowZombie

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhabalar iyi günler dilerim, bilgisayarıma 1 hafta önce format attım sürücüleri kurdum fakat bir sorunla karşılaştım. CPU ve RAM kullanımı formattan önce boştayken 10'u geçmezken şimdi 30-50 oluyor. Görev yöneticisinden baktığımda Chrome ve System kaplıyor genelini. Cidden sinir bozucu bir durum. Ne yapsam bilemedim. Size danışmak istedim.
Sistemim:
-NVIDIA GTX260.
-12 GB RAM.
-Windows 10 Pro.
-Intel i7 930.
Örnek: Formattan önce Forge Minecraft oynarken CPU en fazla 30-40 olurken formattan sonra 70'den düşmemeye başladı.
Örnek: Formattan önce sadece Google açıkken en fazla 15-20 iken formattan sonra 30-40'lara çıkmaya başladı.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome tarayıcısı için aşağıda önerdiğim ayar ve uzantılara bakabilirsin.
Gördüğüm kadarıyla Windows 10 ince ayar çekmişsin. Ama bağlantıda bazı ince ayarlar önerdim.
Yapmadığın varsa onları yapmayı deneyebilirsin. Onun dışında kaynak tüketiminin normal olduğunu söyleyebilirim. Temiz kurulum yapmadan öncede bu civarlarda gezdiğine eminim.

Evet ben şu bunu yaparsanız FPS'iniz 2 katına çıkar! Tarzı videoları çok izlemişdim kesin ondan oldu ama Formatla'da geçmiyor formatı PC ciden değil kendim atıyorum acaba Windows PC'me format atarken bazı reggedit ayarlarını değişdirmiyor olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı