Windows 10 Format Sonrası Hala Yavaş

AliTnc1

Decapat
Merhabalar yaklaşık 2 haftadır neredeyse her gün bilgisayarı formatlamaktan sıkıldım. Her gün ayrı bir sorun çıkıyor. Bilgisayarı formatlıyorum hala aşırı yavaş. Oyunlarda FPS dropları. Açıkçası sistem kullanılamaz hale geliyor. Bir zaman sonra ise bilgisayar açılırken "otomatik onarıma hazırlanılıyor" geliyor ve PC açılmıyor. Formatlıyorum. Bir süre sonra tekrardan aynı senaryo. Artık her gün formatlamaktan sıkıldım. Yardım edin. Bu arada Windows 10 kuruyorum PC'ye. Not: Bilgisayarım İyi bir sisteme sahip.

bilgisayar özelliklerini belirtirseniz güzel olur
sorun içinse hdd inizde sorun var gibi görünüyor bende de aynı sorun vardı hdd değiştiğim zaman sorun çözülmüştü

Merhabalar. Öncelikle her format atıldığında bilgisayar hızlanacak diye bir kaide yoktur. Bir kez güncel sürüm ile format atın, orjinal Windows kullanın, güncel ve doğru sürücüleri kullanın yeterli. Ayrıca sisteminizi belirtmemişsiniz, hangi tür depolama birimi kullanıyorsunuz, SSD mevcut mu? Sorununuz yazılımsal değil ise donanımsal olabilir. Diğer yandan format attıktan sonra Windows arka planında işlem yapılıyor olabilir. Anlattıklarınıza bakılırsa depolama aygıtınızda bir problem var gibi.

Depolama diskiniz yeni mi? Özellikleri nedir?
Hayır , depolama diskim yeni değil yaklaşık 1 sene oldu.Özelliklerini tam bilmiyorum.Nereden bakabilirim?
bilgisayar özelliklerini belirtirseniz güzel olur
sorun içinse hdd inizde sorun var gibi görünüyor bende de aynı sorun vardı hdd değiştiğim zaman sorun çözülmüştü
Bilgisayarımın özellikleri;
İntel core i7 7700HQ 2.80Ghz
8 gb ram.
Nvidia geforce gtx 1050 2gb
1tb hdd
Merhabalar. Öncelikle her format atıldığında bilgisayar hızlanacak diye bir kaide yoktur. Bir kez güncel sürüm ile format atın, orjinal Windows kullanın, güncel ve doğru sürücüleri kullanın yeterli. Ayrıca sisteminizi belirtmemişsiniz, hangi tür depolama birimi kullanıyorsunuz, SSD mevcut mu? Sorununuz yazılımsal değil ise donanımsal olabilir. Diğer yandan format attıktan sonra Windows arka planında işlem yapılıyor olabilir. Anlattıklarınıza bakılırsa depolama aygıtınızda bir problem var gibi.
Ssd mevcut değil.Windows deneme sürümünü kurdum yani windows'u etkinleştirmeden kullanıyorum.Ayrıca şu an bunları yazarken bilgisayarım windows 10 home olarak formatlanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı