Windows 10 Format Sonrası HDD Görünmeme Sorunu

candas19

Hectopat
Daha fazla  
FreeDos şeklinde internetten satın aldığım notebook'a UEFI denilen yöntemiyle Windows 10 kurdum. 128 GB SSD + 1 TB HDD şeklindeki depolamada ben SSD'ye kurdum. Kurulumda sorun olmadı ama yanlış yaptığımı düşündüğüm bazı yerler var. Yükleme işlemi sırasında sürücüleri seçerken hepsini silip sadece 128 GB SSD ve 1 TB HDD bıraktım. Ardından SSD'yi seçip yeni dedim. 3-4 tane alan oluşturdu klasik olarak 16 MB 100 MB vs. 1 TB'lık alana ise dokunmadım, ayrılmamış alan olarak durdu ve öylece kurdum ama yükleme işleminden sonra bilgisayarımdaki sürücüler kısmında sadece Yerel Disk C: vardı 128 GB'lık.

Dedim ki yanlış yaptım herhalde yeniden format attım. Yine SSD'yi seçtim yüklemek için fakat bu sefer ayrılmamış alan olan 1 TB'ı da yeni olarak seçtim. O da 1 TB'ı ikiye böldü ufak bir bölümü Windows için ayırdı. Sonra ben tekrar yükledim fakat yine bilgisayarımda görünmedi. Acaba HDD bağlı da ben mi göremiyorum, yanlış yerden mi bakıyorum? Yoksa temelde mi hata yapıyorum? Kafamda deli sorular. Uzun bir paragraf oldu kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı