Windows 10 Format Sonrası %100 HDD Kullanımı Sorunu

kicici12

Hectopat
Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarıma format attım. Format attıktan sonra HDD sürekli olarak %100 çalışmaya başladı. İnternette çözümlere baktım ama ne yaptıysam fayda etmedi. Lütfen bana yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeler kurulana kadar HDD kullanımı yüksek olabilir. Birkaç saat bekleyin, düzelme olmazsa bildirin.
Ayrıca sisteminizi de belirtin.

Bende de var arkadaşlar Asus almıştım fakat aldığım günden beri hep yüzde yüz oluyor, meğer öğrendiğimde Windows 10 SSD'ler üzerine yazılmış fakat HDD İle Windows 10 kullananı gördüm, Microsoftla konuştum, yazılımsal değil dediler.
Garantiye yolladım değiştirip verdiler fakat durum hala aynı. Çok kötü bir şey ve daha kötüsü, hiçbir uygulama çalışmıyor, sadece system yazan yerde Megabayt artışı olarak, sürekli sistemi yüzde yüz çalıştırıyor. görselle de kanıtlayabilirim ama siz bilgisayarcılar olarak buna bir çözüm üretemez misiniz, yani illa SSD mi?

Bende de var arkadaşlar Asus almıştım fakat aldığım günden beri hep yüzde yüz oluyor, meğer öğrendiğimde Windows 10 SSD'ler üzerine yazılmış fakat HDD İle Windows 10 kullananı gördüm, Microsoftla konuştum, yazılımsal değil dediler.
Garantiye yolladım değiştirip verdiler fakat durum hala aynı. Çok kötü bir şey ve daha kötüsü, hiçbir uygulama çalışmıyor, sadece system yazan yerde Megabayt artışı olarak, sürekli sistemi yüzde yüz çalıştırıyor. görselle de kanıtlayabilirim ama siz bilgisayarcılar olarak buna bir çözüm üretemez misiniz, yani illa SSD mi?
Evet SSD şart. Bilgisayarcılar ne yapabilir ki HDD belli bir yeri (hızı) aşamıyorsa?

Düşüncem ve gözlemlerim şu ki: Windows her yeni sürümünde güzel ve sağlam seyler eklerken sistem gereksinimini arttırıyor sizinde bu yeniliklere ayak uydurmanız lazım gibi. İşte benim düşüncem Windows bir sonraki veya birkac sonraki sürümünde HDD'ye kurulamayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı