Windows 10 Format Sonrası Ne Yapılmalı?

• Konuyu başlatan T-Bad
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 5B
Videodaki adımları takip ettim. Windows Update tamam onda sorun yok. Geriye iki aşama kaldı ekran kartı ve yonga seti sürücüsü. Yonga seti sürücüsünü Download Chipset INF Utility bu linkten indirip kurdum doğru yapmış mıyım ?

Bak dostum sistemi yağ gibi yapacak şeyleri yazıyorum. Sistemin en başta açıldığında biraz yavaş olduğunu yazmışsın sonradan düzelecek o merak etme. Daha dün başka bir bilgisayara format attım aynısını yaşadım. Her neyse başlıyorum dediklerimin hepsini uygularsan çok güzel olur. Öncelikle windows update'e gir ve gelen updateleri bir yap (ilk yapacağın şey bu olsun), ardından pc yeniden başladıktan sonra tekrardan güncellemeleri denetle bazen 1 tane sonradan toplu update geliyor. Bunu yaptıktan sonra anakartın yonga chipset sürücüsünü indirip aygıt yöneticisindeki tüm o şeyleri bir updatele. Ardından ekran kartı sürücüsünü indir ve kur manuel olarak. Yapacak diğer şeyler senin kişisel kullanımına kalmış ama mutlaka ayarlar-gizlilik-arka plan uygulamaları bunların hepsini kapat.
Birde Directx,Microsoft visual c + + ve Microsoft framework'lari kurarsan herşey tamamdır.

Ben de Win10'a geçiş yapacağım ama korkuyorum çekiniyorum. Şu an kullandığım 6 yıllık (Intel 4. Nesil işlemci, 16 GB DDR3 1600Mhz Ram vb) sistemim gayet stabil hızlı sorunsuz bir oyun bilgisayarı olarak çalışıyor şu ana kadar çıkan oyunlarda gayet memnunum full grafikle 1080p oynayabiliyorum ve hiç W10'a ihtiyaç duymuyorum (full grafiklerle tamamen Witcher 3, Metro: Exodus, AC: Odyssey tarzı FPS/TPS oyuncusuyum, W10 & DX12 umurunda değil). Şu an W10 kursam en büyük derdim herhalde HDD olacak çünkü SSD şansım yok, tabii ardından anakart işlemci chipset modem vb her şey için W10 desteği driver olayı bayağı sorun olmaya yakın.

Yani diyelim W10 key aldık ve W10'u Home diye Microsoft sitesinden ISO indirdik kurduk, tüm bu anakart bios chipset vb driver işlerini W10 öncesi mi yapmalı yoksa sonra mı yapmalı? en doğru garanti sorunsuz yolu nasıl olur?. Bir de hep söyleniyor, illaki 2-3 yıllık nispeten yeni donanımlar ve SSD varsa W10 öneriliyor bu da kafa mı çok karıştırıyor.

Wi
Ben de Win10'a geçiş yapacağım ama korkuyorum çekiniyorum. Şu an kullandığım 6 yıllık (Intel 4. Nesil işlemci, 16 GB DDR3 1600Mhz Ram vb) sistemim gayet stabil hızlı sorunsuz bir oyun bilgisayarı olarak çalışıyor şu ana kadar çıkan oyunlarda gayet memnunum full grafikle 1080p oynayabiliyorum ve hiç W10'a ihtiyaç duymuyorum (full grafiklerle tamamen Witcher 3, Metro: Exodus, AC: Odyssey tarzı FPS/TPS oyuncusuyum, W10 & DX12 umurunda değil). Şu an W10 kursam en büyük derdim herhalde HDD olacak çünkü SSD şansım yok, tabii ardından anakart işlemci chipset modem vb her şey için W10 desteği driver olayı bayağı sorun olmaya yakın.

Yani diyelim W10 key aldık ve W10'u Home diye Microsoft sitesinden ISO indirdik kurduk, tüm bu anakart bios chipset vb driver işlerini W10 öncesi mi yapmalı yoksa sonra mı yapmalı? en doğru garanti sorunsuz yolu nasıl olur?. Bir de hep söyleniyor, illaki 2-3 yıllık nispeten yeni donanımlar ve SSD varsa W10 öneriliyor bu da kafa mı çok karıştırıyor.
Windows 10 en stabil SSD'de çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı