Windows 10 format sonrası sürücüler elle mi kurulumalı?

PentaRavi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 format attıktan sonra sürücüleri manuel bir şekilde mi kurayım yoksa Windows güncelleştirmesini açıp oradan otomatik bir şekildemi kurdurtayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update bazen eski ekran kartı sürücülerini gösterebilir, ekran kartı hariç hepsini yapın derim eğer gelmişse.

Windows Update ile kurulum yeterli olacaktır. En son Windows 10 kullanalı bayağı oluyor, düzeltmişler mi bilmiyorum ama ekran kartı sürücüsünü kontrol etmenizde fayda var. Bazen sorun çıkarabiliyor çünkü.

Merhaba, Windows 10 format attıktan sonra sürücüleri manuel bir şekilde mi kurayım yoksa Windows güncelleştirmesini açıp oradan otomatik bir şekildemi kurdurtayım?

Eğer sistemin hazır bir sistemse, kendin toplamadıysan, sürücüleri Windows'un kurmasına izin verme çünkü en doğru sürücüyü makinenin üreticisi sunar. Windows'a bırakırsan sorun yaşarsın, her üretici sürücü bölümünde "sadece buradan indirin" diye notları boşa koymuyor. Örneğin grafik kartı diyelim, NVidia GTX serisi olsun misalen. NVidia'nın kendi sitesinden de indirme yapma, sistemi satın aldığın yer (Lenovo, Casper, Toshiba vb.) her neresiyse sürücüleri oradan indir, Windows'a bırakmak facia olur.

Gereksiz kasmaya gerek yok, ben elle kurmaya çalışıp 2 saat uğraşmıştım, 2-3 tane driver sürekli hata veriyordu, sonra pes edip işi Windows Update'e bıraktım, 10 dk da tüm driverları yükledi iş bitti.

Eğer sistemin hazır bir sistemse, kendin toplamadıysan, sürücüleri Windows'un kurmasına izin verme çünkü en doğru sürücüyü makinenin üreticisi sunar. Windows'a bırakırsan sorun yaşarsın, her üretici sürücü bölümünde "sadece buradan indirin" diye notları boşa koymuyor. Örneğin grafik kartı diyelim, NVidia GTX serisi olsun misalen. NVidia'nın kendi sitesinden de indirme yapma, sistemi satın aldığın yer (Lenovo, Casper, Toshiba vb.) her neresiyse sürücüleri oradan indir, Windows'a bırakmak facia olur.
Dostum ne alaka? Üretici sitelerinde gelen güncellemeleri eklemiyorlar en doğrusu kendi sitelerinden kurmak.

Dostum ne alaka? Üretici sitelerinde gelen güncellemeleri eklemiyorlar en doğrusu kendi sitelerinden kurmak.

Alakasız ve komik olan bir şey varsa o da bu yorumundur. Yeni gelen güncellemeleri hemen eklemiyorlar, çünkü optimize edip yayınlamak zaman alıyor. Kendi sitelerinden kurduğu için sürücüleri crash olan onlarca insan var burada. Microsoft bile kararlılık için sürücüleri üreticiden temin etmeni istiyor.

Lenovo Gaming 3 serisinde GTX 1650 grafik kartına nvidia'nın kendi sitesinden grafik sürücüsü yüklersen çalıştıramazsın örneğin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı