Windows 10 format USB'si için NTFS vs Large FAT32 mi?

Large FAT32 ayarlamasının sebebi muhtemelen FAT32 formatı 32GB'dan fazla disk boyutuna sahip olamıyor, sizin USB'niz 64 GB olduğu için varsayılan olarak Large FAT32 seçmiş, 16GB'lık bir USB kullanılınca sadece FAT32 yazıyor o konuda da bir sıkıntı olmaz yani.

O zaman Rufusun varsayılan olarak ayarladığı şekilde yazdırıyorum Technopatın videosundaki gibi.
Evet yazdırın aralarında pek fark olmaz zaten, tam ne fark var bilmiyorum ama bir fark varsa da bu bilgisayara yüklenen Windows'u etkilemez. SSD'yi NTFS biçimlendiriyor, günümüzde FAT32 büyük diskler için yetersiz, birçok dosya kolayca tek başına 4GB limitini geçebilir çünkü.

Large FAT32 ayarlamasının sebebi muhtemelen FAT32 formatı 32GB'dan fazla disk boyutuna sahip olamıyor, sizin USB'niz 64 GB olduğu için varsayılan olarak Large FAT32 seçmiş, 16GB'lık bir USB kullanılınca sadece FAT32 yazıyor o konuda da bir sıkıntı olmaz yani.

Evet yazdırın aralarında pek fark olmaz zaten, tam ne fark var bilmiyorum ama bir fark varsa da bu bilgisayara yüklenen Windows'u etkilemez. SSD'yi NTFS biçimlendiriyor zaten günümüzde FAT32 büyük diskler için yetersiz, birçok dosya kolayca tek başına 4GB limitini geçebilir çünkü.
Teşekkürler deneyip konuya yazarım.
Teşekkürler hocam sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı