Windows 10 formatı atarken siyah ekran

Dietil Sülfat

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim bilgisayar açıldıktan sonra marka logosundaki yüklenme ekranı geçince siyah ekranda kalma ile ilgili bir hatam vardı. Bundan dolayı Windows 10'u format atmak istedim.
Belleğime Media Creation Tool ile format dosyasını yükledim. ESC ile boot menüye girip belleğimi seçtim. Ancak seçtikten sonra aynı HDD ile başlatmışım gibi yine aynı hata oluyor. Yani Windows logosu geliyor ancak tekrar siyah ekranda kalıyor. Bunun çözümü nedir veya yanlış yaptığım bir şey var mıdır?

Bilgisayarın markası Casper ve BIOS Aptio Setup Utility

Bilgisayarın özellikleri:
Intel Celeron N3050
Intel HD Graphics (Herhangi bir numara görünmüyor)
4GB RAM
64-Bit işletim sistemi

Bellekte sıkıntı olmadığına eminim çünkü başka bir bilgisayarda deneyince çalışıyor.

Son düzenleme:
Merhabalar. Benim bilgisayar açıldıktan sonra marka logosundaki yüklenme ekranı geçince siyah ekranda kalma ile ilgili bir hatam vardı. Bundan dolayı Windows 10'u format atmak istedim.
Belleğime Media Creation Tool ile format dosyasını yükledim. ESC ile boot menüye girip belleğimi seçtim. Ancak seçtikten sonra aynı HDD ile başlatmışım gibi yine aynı hata oluyor. Yani Windows logosu geliyor ancak tekrar siyah ekranda kalıyor. Bunun çözümü nedir veya yanlış yaptığım bir şey var mıdır?

Bilgisayarın markası Casper ve BIOS Aptio Setup Utility

Bilgisayarın özellikleri:
Intel Celeron N3050
Intel HD Graphics (Herhangi bir numara görünmüyor)
4GB RAM
64-Bit işletim sistemi

Bellekte sıkıntı olmadığına eminim çünkü başka bir bilgisayarda deneyince çalışıyor.
Merhaba BIOS'taki boot menüsünün fotoğrafını atar mısın?
Ben de bir sorun yaşıyorum dilersen bakabilirsin.
Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı - Technopat Sosyal

Bu şekilde mi? Yoksa hangi aygıt ile boot atılıcağı seçilen boot menü mü?

Bir de Secure Boot seçeneğini kapatıp PXE Boot seçeneğini açınca 2.resimdeki gibi 2 den fazla seçenek oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20190817_175849.jpg
    IMG_20190817_175849.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20190817_181116.jpg
    IMG_20190817_181116.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı