Windows 10 Formatta Halihazırdaki Lisansı Girme

bertel moore

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayarıma format atacağım. Açıkçası tecrübem yok, internetten bazı videolar izledim ve bana çokta zor gelmedi. Deneyeceğim, zaten bu işler deneme yanılma yoluyla olur.

Her neyse, benim merak ettigim bir şey var, şimdi format atarken o kurulum ekranında lisans anahtarı isteyen bölüme bilgisayarda kullandığım halihazırda Windows 10 lisans anahtarını girsem olur mu? Yoksa yeni bir lisans mi satın almam gerekiyor?

Yani demek istiyorum ki, format atmadan önce halihazırda kullandığım Windows 10 lisans anahtarı çöpe gider mi format atarsam? Bir de bilgisayarda kullandığım lisans anahtarını nasil öğrenebilirim? Bilgisayarım > Özellikler bölümünde Ürün Kimliği yazıyor o lisans anahtarı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 güncelse yani 1607 sürümünde ise lisansı bulmana gerek yok. Microsoft hesabı ile giriş yapılıysa, aynı hesap ile tekrar giriş yaptığında Windows lisanslanır.

Windows 10 güncelse yani 1607 sürümünde ise lisansı bulmana gerek yok. Microsoft hesabı ile giriş yapılıysa, aynı hesap ile tekrar giriş yaptığında Windows lisanslanır.
Hocam peki güncel değilse ne yapmam gerek, yani ben açıkçası işin zor kısmını öğrenmek istiyorum biraz.. Diyelim ki 1607 sürümünde degilim, lisansımı nasil ogrenecegim o zaman?

İnternetten Windows Key Finder diye aratarak çok sayıda program bulabilirsin. Ama casus yazılım olup olmadığına dikkat etmen gerekir. Güvenilir programları kullan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı