Windows 10 Formattan Sonra Çoğu İşlemleri Yapamama

abdullahxtdp

Kilopat
Selamlar. Birkaç hafta önce bilgisayar 'duman attı'.

Bilgisayarı açtığımda programları aşırı ağır çalıştırdığını fark ettim. Daha sonra yeniden başlattım ama masaüstü gelmemeye başladı. Sonra görev yönetici ile çalıştır'ı kullanarak explorer.exe'yi açtım. Ama donma takılma devam etti. Daha sonra sıfırlama uyguladım.

Sıfırlamadan sonra çözüm değil çöküş gerçekleşti nedense. Yapamadıklarım;
  • Başlat açılmıyor
  • Ayarlar çalışmıyor
  • Programlar çalışmıyor
  • İnternet çalışmıyor
  • Masaüstü gelmiyor kendim açıyorum veya çok uzun süre sonra kendisi geliyor
  • Sadece bazı basit ayarları yapabiliyor ve dosyalarda dolaşabiliyorum
  • Güvenli modda da aynı şeyler devam ediyor
Uzun süre kullanmadıktan sonra şunlar kendiliğinden düzelmiş;

• Video açamıyordum mesela. Artık açılıyor
  • Tarayıcı açılmıyordu. Artık açılıyor
  • Başlat açılmıyordu. Şimdi açılıyor ama işlevsiz. Yani açıldıktan sonra bir şeye tıklayınca açılmıyor
Bilgisayarı tekrar tekrar açarak onarımı başlatıyorum ki sıfırlama ekranına ulaşayım. Çünkü ayarlar açılmıyor. Görüntü ayarları dahil.

Ama bu sefer başka bir sıkıntı çıktı karşıma. Sıfırlama yapayım tekrar dedim düzelir diye. Bu sefer de dosyaları koruyarak sıfırlama pasif. Tıklanmıyor. Sadece her şeyi silerek sıfırlama aktif. Dosyalarım yedekli olmadığı için bunu kullanamam. Zaten yedeklemek istesem de o kadar kapasiteye sahip bir cihazım yok. Aşağı sakal yukarı bıyık olayı yani.

Tavsiyelerinizi talep ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçici Upload paketi satın alıp Google Drive vb. sitelere verilerinizi yedekleyin.
Sonra Windows'un sitesinden ISO dosyası indirip Temiz kurulum işlemini gerçekleştirin.

Hdd gitmis olabilir dostum.

Harddiskte bir problem olduğunu zannetmiyorum. Her türlü dosyaya ulaşabiliyorum. Silme ve kopyalama yapabiliyorum.

Geçici Upload paketi satın alıp Google Drive vb. sitelere verilerinizi yedekleyin.
Sonra Windows'un sitesinden ISO dosyası indirip Temiz kurulum işlemini gerçekleştirin.

Dostum upload hızıma bakıyorum bir de dosya miktarına. Buna internet hızım el vermez ne yazık ki..

Çare temiz kurulum.
Evet öyle görünüyor ama yedekleme şansım yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı