Windows 10 Geç Açılma Sorunu

volkan eren

Decapat
Herkese merhabalar, Dell xps 8920 masaüstü bilgisayara sahibim ve 1.5 yıldır kullanıyorum. Birkaç ay önce recovery ile fabrika ayarlarına çevirirken hata almıştım ve bunu da HDD'yi sökerek aşmıştım,formattan sonra taktım.(Sistem SSD üzerine kurulu ve kasaya gömülü.)
Normalde 2-3 saniye bandın da açılan bilgisayarın açılma süresi 5-6 dakikaya çıktı. Araştırmalarım sonucu birçok şey denememe rağmen bir türlü düzeltemedim ve sabrım da tükendi açıkçası.
Geri yükleme-Temiz format gerçekleştiremiyorum. Gerçekleştirmeye çalıştığımda ekranımda görüntü olmuyor siyah ekran kalıyor buna rağmen kasa çalışmaya devam ediyor. 30 dk. üzerinde beklemişliğim var ama yinede ekran gelmedi hiç.
Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bende dizüstü bilgisayarımı fabrika ayarlarına yani 8.1'e geri döndürdükten sonra, bilgisayar 1 dk ya açılmaya başlamışdı. Şimdi Windpws 10 Pro kullanıyorum. 20-25 saniyede açılıyor. Süper çalışıyor, çok memnunum. Seagate 5400RPM 1TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'u Sosyande indir ve Rufus ile hazırlayıp temiz kurulum yap.
Rufus ile USB'yi doğru bir şekilde hazırlayıp denememe rağmen yine olmadı, kasa çalışmasına rağmen ekran siyah da kalıyor. Ne BIOS ne de boot f12 menüsüne girebiliyorum. Önceden de dediğim gibi normal shift+yeniden başlat ile açılan boot kısmında yaptığım işlemlerde de siyah ekran veriyor.Ama işin ilginç yanı PC açılış süresi 25 saniyeye düştü.
Peki ben bu bilgisayara temiz kurulumu nasıl yapabilirim? Kendi recovery ve boot menüsü üzerinden yapamıyorum, açılış esnasında da boot ve BIOS'a ulaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu başlığı Technopat'a açmamın sebebi creative bir yaklaşım sergileneceğini düşünmemdi. Neden-sonuç ilişkisi gibi. İlk açıklamada da yazdığım gibi birçok şeyi denedim ve olmadı.' Yeniden başlatıp dene' gibi güzel bir tavsiye için teşekkür ediyorum kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı