Windows 10 geç tepki verme problemi

Enes Kıyak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim sorunum Windows'un geç tepki vermesi. Şöyle ki ben uzun bir süre laptopa girmedim ki zaten daha 1 yıl oldu hemen hemen alalı. Uzun bir aradan sonra açtım herhangi bir hasar almadığından da eminim. Sonrasında birkaç gün bir şeyi yoktu sonrasında sıkıntı çıkarmaya başladı aklınıza gelebilecek her şeyde geç tepki veriyor. Birkaç oyun indirdim sadece ama o da Steam'den falan indirdim, güvendiğim önceden indirme yaptığım yerlerden indirdim yani. Böyle durumlarda genellikle HDD hasar aldığı için problem çıkartır ama bende de SSD var. SSD'ye testte yaptırdım herhangi bir sıkıntısı yok. Sonrasında temiz bir kurulum yaptım. Lisansımı da yazdım ama sorun hala aynı. Lütfen yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir süredir kullanmadığın için termal macunun kurumuş olabilir ve işlemcin ısınıyor olabilir buda performansını düşürüyor olabilir işlemcinin sıcaklık değerlerini kontrol et.

Uzun bir süredir kullanmadığın için termal macunun kurumuş olabilir ve işlemcin ısınıyor olabilir buda performansını düşürüyor olabilir işlemcinin sıcaklık değerlerini kontrol et.
Öncelikle geç cevap verdiğim için üzgünüm cpu değerlerimi kontrol edeceğim. Şu an meşgulüm ama yarın ekran görüntüsünü paylaşacağım. Öneriniz için teşekkürler.
Cpu değerlerime baktım, sistem boştayken 20 dk öncesinde oyundaydım.
Lütfen yardım edebilecek olan var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    528,9 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı