Windows 10 Gecikme ve Kasma sorunu

hakanxd54

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben windows 10 a yeni geçtim temiz kurlum ile yaklaşık 1 ay bile olmadı neyse bunu geçelim gelelim sorunuma. Delay problemi yaşıyorum windows tuşuna bastıgım zaman 3 saniye sonra geliyor ve ara sıra acayip kasıyor bazen ekran siyah oluyor. Sonra normal düzeliyor CS : GO da fps düşüşü yaşadım ve fps drop oluyor bunu nasıl aşabilirim bir program filan mı var acaba yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle temiz önyükleme yapıp bilgisayar başlangıcına yerleşen program ve servislerden kurtulup farkı gözlemleyin. Sorun devam ediyorsa sistem dosyalarındaki bozukluktan, bozuk ve ya eski sürücü yüklü olmasından ve ya donanımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Temiz önyükleme için bu siteye girin. Windows 10 için de geçerlidir.
Sistem dosyalarının durumunu kontrol etmek için yönetici komut satırına sfc /scannow yazıp çalıştırın. Sonucunu paylaşın.
Eski sürücülerinizi Driver Identifier programıyla öğrenip güncelleyin.
Sabit disk ile ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenmek için HD Tune programını kullanıp sağlık durumunu kontrol edin ve bozuk sektör araması yapın.

Program önerisi olarak 360 Total Security antivirüs programını öneririm. Hızlandırma bölümünden başlangıca yerleşen gereksiz program, servis ve görevleri öğrenip kapatabilirsiniz. Temiz önyükleme yapınca zaten bu işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Temizlik bölümü de başarılı, bilgisayardaki gereksiz dosyalardan kurtulmanızı sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı