Windows 10 Gecikme Sorunu

Ened1995

Decapat
Laptobum: MSI GL63 CORE İ7 8750H 2.2GHZ-8GB-1TB HDD-15.6''-GTX1050 4GB-W10 - Vatan Bilgisayar
Taktırdığım SSD: Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB / Yazma Hızı 3200MB) - Vatan Bilgisayar

Windows 10'da windows gezginine tıklıyorum 1.5 saniyede açılıyor bazen ayarlardaki menüler 1 saniye geç geliyor.
Bu normal mi çünkü tıkladığım an açılmasını bekliyordum eski bilgisayarımda Windows 8.1 var 2007'den kalma onda şık şık açılıyordu her şey. Fakat fazla program açınca donuyordu. Bunda program açsan da açmasan da 1.5 SN gecikmelerle dolaşıyorum sanki bu PC bana yavaş gibi geliyor özelliklerine göre rahatsızım. Format ata ata bir kaldım hastalık haline geldi haftada bir. Bir şeyi yanlış yaptığımı düşünerek tekrardan atıyorum oyun bilgisayarını oynamak için aldım oyunu unuttum artık o derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
384459
384460
384461

Ağ kartı sürücümü güncelledim yine aynı durum recep abi.
Windows Sürümüm 1809 04 toplu güncelleştirmesi yüklü 03'deykende aynıydı şimdi driverlerimmi eksik anlamadım gitti MSI sitesinde ne varsa yükledim olmadı bizzat Intel,Nvidia sitelerinden güncel versiyonları yükledim yine olmadı

video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 8 yükledim gecikmeden eser yok lakin driverlerim Windows10 desteklemekte sorunun Windowstan kaynaklandığını düşünüyorum artık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı