Windows 10 geçişi sonrası ses kartı çalışmıyor

alper15

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara temiz kurulum yapıp Windows 10 yükledim, driverları güncelleştirdim. Kurulmayanları kurdum, sıkıntı şu ki kulaklık taktığımda kulaklığa ses geliyor ancak hoparlörden bazen ses geliyor bazen gelmiyor.
İnternette yazan her şeyi denedim ama olmuyor, bunun kesin bir çözümü var mı?
Çalıştır > services.msc'den ses driverlarını yeniden başlattım, bir ara oldu gibi oldu ama hala aynı devam ediyor ve şu an ses vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de bugün 1809 güncelleştirmesinden sonra oldu. Kulaklığı jaka taktığımda hoparlöre ses gitmiyordu çıkardığımda gidiyordu.

Bir şekilde çözdüm şu an sorun yok gibi görünüyor. Mikrofon ve hoparlörden aynı anda ses alabiliyorum. Ama nasıl olduğunu hâlâ tam anlamış değilim. Aşağıdakileri yapmıştım etkisi olabilir:

1-Hoparlör için Denetim masası>ses>Kayıttan Yürüt>Hoparlör (Realtek High Definiton Audio) yu varsayılan yaptım.
2-Kulaklık için Denetim masası>ses>Kayıt>Mikrofon (Realtek High Definiton Audio)u varsayılan yaptım. Yine mikrofona sağ tıkla>Özellikler>Dinle sekmesi> Bu aygıtla kayıttan yürüt>Realtek High Definiton Audio

Şahsen hemen her güncellemede aynı sorunu yaşıyorum. Kesin çözüm bu mudur ondan da emin değilim. Çünkü her seferinde başka türlü ve şans eseri çözülüyor. Bıktırdı artık gerçekten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı