Windows 10 geçtikten sonra Ethernet gözükmüyor

LawbringerGaming

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler!
Dün Windows 11'den Windows 10 Home'a geçmiştim. Flash bellek ile kurmuştum. Windows 10 kuruldu ve son kurulum aşamasındaydım, isim ve şifre filan sorulan yer yani. İnternete bağlanın diye bir yer çıktı. Windows 11'de iken internette bir sorun yoktu. Ethernet kablosu takıp çıkardım, modemi kapatıp açtım ama hala aynıydı. Sınırlı kuruluma devam et yazısı vardı, tıkladım ve merhaba ekranı geldi. Kurulum bitmişti ama internet yok gözüküyordu. Birkaç video izledim ama videoda gördüğüm yerler bende yoktu. Çözümü var mı? Ethernet kablosunu değiştirmeli miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230702_202752.jpg
    IMG_20230702_202752.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230702_202728.jpg
    IMG_20230702_202728.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230702_202720.jpg
    IMG_20230702_202720.jpg
    152,8 KB · Görüntüleme: 16
Anakart modelini belirtin ya da aygıt yöneticisindeki "Ethernet Denetleyicisi" ni sağ tıklayıp özellikler ekranındaki ayrıntılar sekmesi altında donanım kimliğini kopyalayıp burada paylaşın.
Windows ethernet kartını tanıyamamış, sürücülerin yüklenmesi gerekiyor.​

Anakart modelini belirtin ya da aygıt yöneticisindeki "Ethernet Denetleyicisi" ni sağ tıklayıp özellikler ekranındaki ayrıntılar sekmesi altında donanım kimliğini kopyalayıp burada paylaşın.
Windows ethernet kartını tanıyamamış, sürücülerin yüklenmesi gerekiyor.​
Anakartım H410-M PRO
Birazdan açıcam bilgisayarı o zaman atarım kimliği.

Hocam görselde anakart chipset driverı yüklenmemiş görünüyor ama Ethernet aygıtları var bende bir garipsedim anakartın sitesinden Ethernet driverini indirince düzelebilir. Buradan indirebilirsiniz H410M PRO aşağıda lan drivers olanı seçin ve indirin. İnternet o bilgisayarda yoksa telefondan da setupu bilgisayara atıp kurabilirsiniz.

Hocam görselde anakart chipset driverı yüklenmemiş görünüyor ama Ethernet aygıtları var bende bir garipsedim anakartın sitesinden Ethernet driverini indirince düzelebilir. Buradan indirebilirsiniz H410M PRO aşağıda lan drivers olanı seçin ve indirin. İnternet o bilgisayarda yoksa telefondan da setupu bilgisayara atıp kurabilirsiniz.
Bu ethernet kartının sürücüsü.
Bu adresten Chipset de indirebilirsiniz ama eski tarihli duruyor. Sitede güncel sürücüleri paylaşıyorlardı, bulabilirsem ekleyeyim.
Tamamdır, düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı