Windows 10 gelişmiş başlangıç açılmıyor

ahmtatlgn20

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Sürücü imza zorlamasını kapatmam gerek ama o menüyü açamıyorum. Sorun gider tuşu yok sadece çık ve devam et ile kapat var. Ayrıca "bcdedit" yöntemi de işe yaramıyor. Bulunamadı hatası veriyor. Sürüm 2004 ve sistem eski yani UEFI değil.

Yanlış hatırlamıyorsam sürüm 2004'te gelişmiş başlangıç biraz değişti. Önceden bilgisayar kapanmadan önce seçim yapılıyordu. Mesela ben yapı 19619 kullanıyorum. Gelişmiş başlangıç seçtiğimde hiçbir şey sormadan bilgisayar kapanıp açılıyor ve kullanıcı adı&parola girmeden önce eskisi gibi ne yapmak istediğimi soruyor.​
Devam et dediğinizde bilgisayarınız kapanıp açılacaktır. Yeniden başlatıldığında sorabilir ne yapmak istediğinizi.​
CMD ekranında shutdown -o -r -t 00 yazıp tekrar başlatabilir misiniz?​

Yanlış hatırlamıyorsam sürüm 2004'te gelişmiş başlangıç biraz değişti. Önceden bilgisayar kapanmadan önce seçim yapılıyordu. Mesela ben yapı 19619 kullanıyorum. Gelişmiş başlangıç seçtiğimde hiçbir şey sormadan bilgisayar kapanıp açılıyor ve kullanıcı adı&parola girmeden önce eskisi gibi ne yapmak istediğimi soruyor.​
Devam et dediğinizde bilgisayarınız kapanıp açılacaktır. Yeniden başlatıldığında sorabilir ne yapmak istediğinizi.​
CMD ekranında shutdown -o -r -t 00 yazıp tekrar başlatabilir misiniz?​

Yazdığını denedim ve işe yaramadı. Açılırken de sormuyor normal açılıyor. F8 yapıyorum o da olmuyor. Her iki seçenekte de bilgisayar yeniden başlıyor sadece.

Çözüm arıyorum ancak bulabilmiş değilim. 2004'te dediğim gibi bazı disk yapılandırması değişiklikleri oldu. Mesela kurtarma bölümü C sürücüsünden önce geliyordu, şimdi sonuna yazıyor. Yükseltme yoluyla 2004 yüklediyseniz bilemiyorum bir ihtimal bundan da olabilir. Umarım temiz kurulum yapmadan da çözümü bulunur.​
1589394187112.png

Çözüm arıyorum ancak bulabilmiş değilim. 2004'te dediğim gibi bazı disk yapılandırması değişiklikleri oldu. Mesela kurtarma bölümü C sürücüsünden önce geliyordu, şimdi sonuna yazıyor. Yükseltme yoluyla 2004 yüklediyseniz bilemiyorum bir ihtimal bundan da olabilir. Umarım temiz kurulum yapmadan da çözümü bulunur.​

Yükseltme yapmadım temiz kurulum yaptım. Ya Dolby'nin driverleri kuracaktım da imzası yok diye kurmuyor.
Ayrıca bende disk düzeni şu şekilde:
1589396009229.png

İmkanınız varsa 1909 yükleyin. 2004'e ait sorunlar tam olarak giderilemedi, halen Windows Update üzerinden son kullanıcılara sunulmadı.​

Yeni konular

Geri
Yukarı