Rehber Windows 10 Gelişmiş Hızlandırma ve Hafifletme

Islc çalışmıyor bende görev yöneticisinin başlangıç kısmında da yok sizin ayarlarınızı da yaptım neden olabilir?

Start tuşuna basçaksın, sol altta bulunan Launch ISLC on user logon seçeneğini aktif hale getireceksin, yine başlangıçta başlamazsa elinle açabilirsin zaten hemen açılıyor Start'a bastığında program çalışıyor.
Arkadaşlar bilgilendirme olarak yazıyorum ISLC programındaki Timer'ı düzenlemeniz bazı sistemlerde iyi sonuç verirken bazılarında tam tersini verebiliyor, test ederek yapın.
2021'de Rehber geçerliliğini ve amacını korumaktadır.

Merhaba hocam PowerShell yöntemini denemeye çalıştım en başta bir şey söyledi "would you like to remove everything that was preinstalled" bende hayır dedim evetmi demem gerekiyordu?

Ben Windows 10 LTSC kullanıyorum bu sürümde çoğu Windows uygulamaları yok. İlk adımı yapsam sıkıntı çıkar mı?

ISLC için herhangi bir ayar gerekiyor mu? İndirip direkt starta basmamız yeterli mi?

ISLC için herhangi bir ayar gerekiyor mu? İndirip direkt starta basmamız yeterli mi?

Timer ayarı fotoğraftaki gibi olması yeterli, sol taraftaki RAM ile ilgili bölümü RAM kapasitesine göre kendiniz ayarlamalısınız, zaten büyük ihtimal bendeki ayarlar size gelecektir.

Timer ayarı fotoğraftaki gibi olması yeterli, sol taraftaki RAM ile ilgili bölümü RAM kapasitesine göre kendiniz ayarlamalısınız, zaten büyük ihtimal bendeki ayarlar size gelecektir.

Doğru mudur?

"The Size Atleast"i 200 yapıp altındakini 8000 yaparsanız oyun içinde çok daha işinize yarar, bu arada Timer zamanını 0.50 yapın ve yukarıda yazdım HPET olayını yapın çünkü Timer yazdığınız 1.00 değerini tutmamakta, BIOS'tan HPET açıp Windows içinden HPET kapatın, hem kapalı halindeki performansı almaya devam ediyorsunuz hem de HPET açık oluyor böylece Windows zamanlaması düzeliyor.
Sistemim Windows 10'u kaldırmıyorsa 8.1 yüklerim. Bu kadar işleme gerek yok.

Al işte, benim bu rehberi yapma amacım kaldırmaması değil, daha çok oyun içi Windows'un löpür löpür yediği işlemci ve RAM'i salmak ve salak saçma işlemleri engellemek, boş boş sistemi kısıtlıyor, istemiyorsan bakma bir yanlışım olduğunda düzelticeksen yaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…