Windows 10 girdiğiniz ürün anahtarı donanım profiliyle eşleşmedi

Makaleler
10
Yer
İstanbul Avrupa
Daha fazla  
Meslek
Frontend Developer
Orjinal Windows 10 OEM Key ile etkinleştirdiğim bilgisayarıma temiz kurulum yaptım kullandığım key'i format atarken kurduğumda hata verdi ben de key kullanmadan kuruluma devam ettim. Ancak şuan Windows etkinleştirilmedi şeklinde gözüküyor ve bu şekilde bi hata veriyor. Hata mesajına da bir anlam veremedim açıkçası.

Taslak.png

Hata daha sonra şu şekilde değişti:

Taslak2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gariptir ki aynı sorunu yaklaşık bir ay önce ben de yaşadım. PC'ye Win 10 kurdum. (Win 10'u yenileme formatı.) Her zaman olduğu gibi, kendiliğinden etkinleşeceğini düşünmüştüm ancak öyle olmayıp aldığınız uyrının aynısını vermişti.
Sorun Gider'den de sonuç alamayınca 2-3 gün öyle kullandım. Daha sonra güncellediğim BIOS aklıma geldi, saçma gibi olsa da, anakartın bir önceki BIOS versiyonunu kurup yeniden başlattıktan sonra Win 10'un etkinleştiğini gördüm :kararsız:

Çok saçmadır ki, Bilgisayarıma MacOS kurmak için Windows'un yüklü olduğu diski küçülttükten sonra bu sorunla karşılaşıyorum. Aynı işlemi 2. kez yaptığımda aynı sorunla karşılaşınca anladım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı