Windows 10 Görev Çubuğu Bozulması

Constantine

Kilopat
Arkadaşlar bugün okuldan gelip bilgisayarımı açtım ve bir hata ile açıldı. Windows C++ gibi bir hataydı anlamadım tam. Tamam dedim geçtim, görev çubuğunda olan Internet Explorer Edge simgesi görünmüyor ama tıklayınca açılıyor (boş görünüyor), başlat açılmıyor, arama simgesi bazen açılıyor oldu. Yeniden başlattım defalarca olmadı. Sistem geri yükleme yapamadım. Powershell olayını yapmaya çalıştım CMD ile beceremedim. Kıvranıyorum şuan üstatlar, yardımınızı bekliyorum. :)

Öyle de denebilir. Yapabileceğin en iyi şey, sıfırdan temiz bir Windows 10 kurmak. Eğer bunu çözsen bile çok büyük ihtimalle ileride başka bir hata canını sıkacak, sonra sıkılacağına şimdi uğraş, hallolsun gitsin.

Temiz kurulum yapmanıza gerek yok. Yükseltme yaparmış gibi ayarları koruyarak Windows 10 üstüne Windows 10 kurarak sorunu çözebilirsiniz. Tamir kurulumu da diyebiliriz. Dosyalarınız, programlarınız ve ayarlarınız değişmez. Kısacası düzeniniz bozulmaz.

Dosya yapısının bozulması gibi Windows kaynaklı bir sorunsa tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmaz. Tekrar kurulum yapmak için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Kaynak: How To Reinstall Windows 10

Keşke dün erken yazma şansınız olsaydı. Temiz kurulum yaptım, fakat şimdi Wireless Adapter'im çalışmadı. Henüz tam inceleme şansım olmadığı için ne eksik bilmiyorum ama, aygıt yöneticisinde sorun yok onu biliyorum.

Birde Windows güncelleme yapmıyordu, böyle bir sorunum vardı. Üstüne bu görev çubuğu da eklenince temiz kurulum işime geldi de denilebilir. Ama işte dediğim gibi düzen gitti sorun orada ve şu Wireless olayı ortaya çıktı, dün biraz uğraştım ama olmadı ne yazık ki. Team Weaver ile bağlanma şansınız olsa benim için çok iyi olur.

Tamir kurulumu yapınca görev çubuğu ile ilgili sorun da düzelirdi. Wireless sürücüsünü kurarsanız sorun düzelecektir. Driver Identifier ile wireless sürücüsünün güncel olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Sorunu çözemezseniz team viewer ile bağlanabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı