Windows 10 Görev Çubuğu Sağ Tık Seçenekleri Çalışmıyor

Merhabalar,

Windows 10 Pro kullanıyorum, sorunum: Görev çubuğunda sağ tıkladıktan sonra, Microsoft Edge Yeni pencere ve ya Yeni InPrevate penceresi açıyor fakat altında yazan Microsoft Edge tıklayınca hiçbir işlem yapmıyor ve Google Chrome'da diyelim yeni gizli pencere ve yeni pencere açmak istiyorum "Seçtiğiniz öğe kullanılabilir durumda değil. Taşınmış, adı değiştirilmiş ve ya kaldırılmış olabilir. Listeden kaldırmak ister misiniz?" yazıyor, seçenek olarak "İptal" sunuyor. Görev çubuğunda bulunan

Dosya gezgini, Denetim Masası, Mail, Microsoft mağaza da sağ tık ile açılmıyor ve üstte bulunan seçeneklerde aynı mesajı veriyor. Görev çubuğunda Hesap makinesi de var yine sağ tık Hesap makinesi deyince açmıyor ama Tarih hesaplama, Programa falan deyince açıyor.

Bana zorluk çıkardığı nokta Microsoft Edge ya da Google Chrome kullanırken yeni pencere açmak istediğimde yapamıyorum ve bir hesap yaparken başka hesap yapmam gerektiğinde "el alışkanlığı" sağ tık tapıp Hesap Makinesi dediğimde açılmıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum :)
Sorununla alakalı ekran görüntüsü paylaşma şansın varmı?

Sorununla alakalı ekran görüntüsü paylaşma şansın varmı?
Bu resmi paylaşabilirim diğerlerini ancak video ile paylaşabilirim çünkü tıkladığımda hiç bir şey çıkmıyor ve işlem yapmıyor.
Arkadaşlar; kullandığım HDD'i tekrar taktım, ilk kullanımımda her şey normaldi fakat
416945

bu güncellemeleri yaptıktan sonra aynı sorun HDD'de meydana geldi. Yani sorun tamamen Windows kaynaklı olduğunu anladım. Geri bildirimde bulundum sanırım onlarda farkında çünkü Microsoft'un sitesinde danışmanlara sordum tavsiyede bulundular sadece daha sonrasında herhangi bir cevap vermediler :)

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    136,1 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleme:
Evet daha önceleri kullanıyordum faydası var zannediyordum fakat bir işe yaramıyormuş :) en son çare SSD i komple silip yeniden yükleme yapacağım fakat biliyoruz ki SSD ömrü yazdırma ile tükeniyor ki Adata SU630 SSD 240 GB ömrü 50 TB olarak verilmiş boşuna tünmesini istemiyorum.

Denedim, Restart attım fakat maalesef olumsuz.

Bu da denediğim çözümlerden fakat olmadı.

Evet son sürüm bilgisayarım her anlamda güncel :S
Yalnız en son sürüm 1903 değil, 1909.

Aynı sorunu yaşamaya başladım. 22 Eylüle sistem geri yükleme yaptığımda düzeliyor fakat belli bir süre sonra tekrar başlıyor. Hatta bu sorunun görev çubuğunun sağ tık işlevinde seçtiğiniz öğe kullanılabilir durumda değil sıkıntısından ziyade yazıcı ile çıktı alırken de yazıcının bildirimlerinin ve ayar değişiklikleri uyarılarının gözükmemesine sebep oluyor. Yazıcıdan sadece siyah kartuş ile çıktı alamıyorum. Renkli kartuş ile siyah kartuşu kullan desem siyah baskı kalitesi düşüyor. Yazıcı biriktiricisi ve bildirimler ile alakalı hizmetleri durdurup yeniden başlattım, yazıcının sürücüsünü kaldırıp tekrar kurdum derken bu görev çubuğu sorunu ne zaman başlasa yazıcı ile alakalı yaşadığım sorun da o zaman başlıyor. Bu soruna kesin çözüm bulabilecek bir arkadaş yok mu? (İnternette de pek bu sorun hakkında bilgi yok gibi)

Yeni konular

Geri
Yukarı