Windows 10 görev çubuğunda sağ tık menüsü kayboldu

ЯaptoR

Hectopat
RAM
Kingston HyperX Fury Dual 16 GB 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus (3500/3000)
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio
Anakart
MSI B450M Mortar Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 (Snowman M-X6 Harici Soğutucusu İ
-Başlıkta yazan şeyi fotoğraflarla daha detaylı anlatayım:
Bu söyleyeceğim tüm uygulamalar için geçerli, örneğin Steam. Ben Steam'i görev çubuğuna sabitli olarak kullanıyorum ve bir oyuna gireceğim zaman Steam ikonuna sağ tıklayıp açılan menüden oynayacağım oyuna direk giriş yapabiliyordum ancak kendi kendine bu oyunların olduğu kısım yok oldu.

1641230361653.png

Gördüğünüz gibi "görevler" bölümünün yukarısı yok. Eskiden orada oyunlar görünüyordu. Steam arayüzünü açmadan hızlıca oradan oyuna girebiliyordum.
-Ayrıca bu tüm uygulamalar için geçerli. Tüm Windows 10'larda ortak olarak bulunan Edge'i göstereyim:

1641230552473.png

Onun da sağ tık menüsü bu kadar. Normalde bu seçeneklerin üstünde "yeni ınprivate penceresi" falan gibi seçenekler olması gerekiyordu, kendi bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.
Diğer uygulamalarda da bu gibi hızlı kısayollar kendi kendine kayboldu. Bunu yönetebileceğimiz bir kayıt defteri ayarı vs. var mı?
-Denediğim çözümler:
• CMD > SFC /scannow yaptım.
• Format attım (format atmadan önce de bu problem vardı, format attıktan sonra tekrar meydana geldi)
-Windows versiyonum:

1641231032189.png

-Sistem konfigürasyonum:

•İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (Snowman M-X6 harici soğutucusu ile)
•Anakart: MSI B450M Mortar Max.
•Gpu: MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio.
•Ram: Kingston HyperX Fury Dual 16 GB 3200 MHz CL16.
•Ssd: Samsung 970 EVO Plus (3500/3000)
•Windows ve tüm sürücüler güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam uygulamasını görev çubuğundan kaldırın, ardından uygulamayı çalıştırdıkdan sonra altta açık gözüken uygulama ikonuna sağ tıklayıp görev çubuğuna sabitle diyin.

Geri
Yukarı