Windows 10 görev çubuğu simgeleri geri getirilemiyor

osmansertbas

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Home sürümü için bir düzenleme yaptım. Performans ayarlarını yaptım. Gayet stabil çalışıyor ancak hazırladığım ISO kurulumunda görev çubuğu simgeleri görünmüyor. Başlat, bildirim kısımlarında sorun yok ancak ağ, ses vb simgeler görünmüyor. Görev yöneticisi ayarlarına girdiğim de de sadece saat aktif, diğer ayarlar pasif durumdalar. Görev simgelerin de hangi simgelerin görüneceğini seçin ve sistem simgelerini aç kapat menülerinde saat dışında aç kapat yapılamıyor. Sorunu çözemezsem tüm emeğim boşa gidecek. Görev çubuğu sıfırla, HKEY_CURRENT kısmında birkaç reg kaydının silindiği çözümler gördüm ancak bende çalışmadı. HKEY_CURRENT... Reg kısmında söylenen kayıtlar da yok bende. Görev yönetici ağ, ses vb. simgeleri nasıl aktif edebilirim? Saat dışında aktif olan hiçbir seçenek yok. İşlem de yapılamıyor...

Kod:
sfc /scannow

Bu kodu komut istemine yönetici olarak yazın. > Bekleyin ve sonuca göre gereken işlem yapılacaktır.
Yapılacak işlem: Bozuk veya hasarlı sistem dosyaları onarılır.

Kod:
sfc /scannow

Bu kodu komut istemine yönetici olarak yazın. > Bekleyin ve sonuca göre gereken işlem yapılacaktır.
Yapılacak işlem: Bozuk veya hasarlı sistem dosyaları onarılır.

Bu yöntemi denemiştim. Maalesef sorunu çözmüyor. Hatta Powershell kodu v.s de denedim. Sonuç görev yöneticisi ayarlarında saat hariç tümü pasif durumda ve hiçbir şekilde işlem yapamıyorum...

Peki temiz kurulum yapma şansınız var mı?
Performanslı windows istiyorsanız Windows 10 LTSC kurun.

Sorunu Çözdüm. Bir reg dosyasından kaynaklanıyormuş. Çözüm aşağıdaki şekilde çözülüyor. Konu başlığını çözüldü olarak düzenleyecektim ancak bu tür de bir ayar göremedim. Çözümü;

Başlat çalıştır kısmına regedit yazıp enterlıyoruz

Gelen Ekranda HKEY_CURRENT_USER yazan kısma çift tıklıyoruz.

Gelen ekranda Software + Microsoft + Windows + Current Version + Policies kısımlarına çift tıklıyoruz.

Altta Explorer yazan bir klasör var tek tıklıyoruz ve sağ paneldeki

NoRecentDocsHistory

ve

NoTrayItemsDisplay

yazan kısımlara çift tıklayıp değerlerini "0" olarak değiştiriyoruz.

Son İşlem olarak pc mizi yeniden başlatıyoruz ve tüm sistem simgeleri geliyor...

Geri
Yukarı