Çözüldü Windows 10 görev çubuğuna hava durumu paneli nasıl eklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hackerpat

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12 GB Ram İntel i3-9100f işlemci Nvidia GT730 ekran kartı
Merhaba arkadaşlar. Windows 10'un 21H1 sürümünü kullanıyor olmama rağmen hava durumu paneli görev çubuğunda belirmedi. Nasıl ekleyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Microsoft'a göre herkese bir anda gelmiyor. Özelliğin gelmesini beklemek zorundasınız ne yazık ki.

News and interests on the Windows taskbar will begin rolling out to customers over the next several weeks. We are taking a phased and measured approach and broad availability will occur in the coming months.

KB5003214 güncellemesini yükleyerek bu özelliğe erişebilirsiniz. Artık herkesin kullanımına açıldı.

Ayrıca Regedit üzerinden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds konumuna gidip ShellFeedsTaskbarViewMode değerini 0 yaparsanız etkinleşmesi gerekiyor fakat özellik size sunulmamışken işe yarar mı emin değilim.

Değer bulunmuyorsa Yeni > DWORD (32 bit) Değeri diyerek kendiniz ekleyebiliyorsunuz.
Microsoft'a göre herkese bir anda gelmiyor. Özelliğin gelmesini beklemek zorundasınız ne yazık ki.

Ayrıca regedit üzerinden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds konumuna gidip ShellFeedsTaskbarViewMode değerini 0 yaparsanız etkinleşmesi gerekiyor fakat özellik size sunulmamışken işe yarar mı emin değilim.

Hocam sistem dosyalarıyla oynamaktan korkuyorum.

Endişe etmenizi gerektirecek bir şey bulunmuyor. Görev çubuğundan yaptığınız ayar da zaten bu değeri değiştirmiş oluyor normalde. Orası gizli olduğu için burayı kullanıyoruz.

Başlat'a Regedit yazıp, belirttiğim konumdaki değeri değiştirip sisteminizi yeniden başlatabilir misiniz?

Endişe etmenizi gerektirecek bir şey bulunmuyor. Görev çubuğundan yaptığınız ayar da zaten bu değeri değiştirmiş oluyor normalde. Orası gizli olduğu için burayı kullanıyoruz.

Başlat'a regedit yazıp, belirttiğim konumdaki değeri değiştirip sisteminizi yeniden başlatabilir misiniz?

Hocam mesajı attığınız saatte yaptım ama 2 saat sonra yeniden başlattım aynı şeyleri tekrar yapayım mi? Yani 2 saat sonra yeniden başlattığımdan olmadı galiba.

Ayrıca Regedit üzerinden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds konumuna gidip ShellFeedsTaskbarViewMode değerini 0 yaparsanız etkinleşmesi gerekiyor fakat özellik size sunulmamışken işe yarar mı emin değilim.

Değer bulunmuyorsa Yeni > DWORD (32 bit) Değeri diyerek kendiniz ekleyebiliyorsunuz.
Bende HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds yok. CurrentVersion'a kadar geliyorum Feeds yok.

Geri
Yukarı