Windows 10 görev çubuğundan hava durumu panelini kaldırma

Hamza Blood

Femtopat
Daha fazla  
Ekte de görüldüğü gibi şu hava durumu yazan levhayı kaldıramıyorum. Windows eklemiş oraya, nasıl kurtulacağız bundan?

Desktop Screenshot 2021.05.04 - 12.05.56.90 (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bende bu arkadaş gibi sinir bozucu gereksiz yazılımları silerim Cortana vs. gibi...
Ancak benim eski bilgisayarımda bu eklenti vardı hatta çok hoşuma gitti hava durumu yanı sıra haberlere de erişim sağlayabiliyorduk. Şu anda farklı bilgisayara geçiş yaptıktan sonra format atınca bu yama yok oldu bende Google'da ararken bu konuyu gördüm. Kyrylodn arkadaşın dediği gibi herkes bu güzel özelliği arıyor gerçekten benim hoşuma gitti bazı kaynaklardan faydalanarak aslında bu özellik Windows güncellemesiyle birlikte geliyormuş ve KB5001396 güncellemesiymiş bende bu güncelemeyi beklemeden Windows Update kataloğuna girip bu güncellemeyi manual olarak indirip kurdum şu anda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Demek ki bu güncellemeden kurtulmak için program ekle/kaldır bölümünden bu KB5001396 güncellemesini kaldırmak gerekir. Ancak ben bu güncellemeyi yükledim eğer birilerine yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Geri
Yukarı