Çözüldü Windows 10 GPU söküldü hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Black X6

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
GTX 960
Anakart
UUID
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.59 G
Bilgisayarımda normal bir şekilde LoL oynarken bir anda ekran hafif glitchlendi (ekranın bazı bölgelerinde kırmızı noktalar belirdi.) Ardından GPU ile ilgili bir hata verdi, yanlış hatırlamıyorsam eğer "GPU yeniden başlatıldı veya GPU söküldü" tarzında bir hata verdi (hatanın tam halini internette bulamadım) ve bu hata sadece LoL oynarken oluyor. Sebebi nedir, nasıl çözerim?

Çözüm
Hocam siz bunu gözle muayene edemezsiniz. Özel aparatlar ve yüksek elektronik bilgisi gerektirir bu muayene. Sadece LoL'de oluyor demişsiniz ama bir de aşağıya bıraktığım benchmark uygulamasını çalıştırın bakalım nasıl tepki verecek.

Teşekküerler hocam bakacağım uygulamaya.

Hocam siz bunu gözle muayene edemezsiniz. Özel aparatlar ve yüksek elektronik bilgisi gerektirir bu muayene. Sadece LoL'de oluyor demişsiniz ama bir de aşağıya bıraktığım benchmark uygulamasını çalıştırın bakalım nasıl tepki verecek.

Hocam çözdüm, sorun LoL'değmiş diyebilirim, oyunun ayarlarını düzeltince çözdüm. Tekrar teşekkürler.
Eğer cihazın sürücüleri olması gerektiği gibiyse donanım arızanız vardır. Daha önce başıma gelmişti. Lehim arızası nedenli çıkmıştı. Lehim arızası da darbe ve titreşim nedenli olur.

Ne şekilde kontrol edebilirim driverları?
Yani edemezsiniz, isterseniz DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp tekrar sıfırdan kurun. Zayıf ihtimal ancak belki de orada bir sıkıntı vardır. Alttaki yönergeleri takip edin.

Yani edemezsiniz, isterseniz DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp tekrar sıfırdan kurun. Zayıf ihtimal ancak belki de orada bir sıkıntı vardır. Alttaki yönergeleri takip edin.

Teşekkürler. Son olarak sormak istediğim şey ekran kartımda donanımsal problem olma ihtimali yüksek gibi. Bunun için bir test vb. şeyler var mı yoksa illa açıp benim mi bakmam lazım.

Teşekkürler. Son olarak sormak istediğim şey ekran kartımda donanımsal problem olma ihtimali yüksek gibi. Bunun için bir test vb. şeyler var mı yoksa illa açıp benim mi bakmam lazım?
Hocam siz bunu gözle muayene edemezsiniz. Özel aparatlar ve yüksek elektronik bilgisi gerektirir bu muayene. Sadece LoL'de oluyor demişsiniz ama bir de aşağıya bıraktığım Benchmark uygulamasını çalıştırın bakalım nasıl tepki verecek.

Teşekküerler hocam bakacağım uygulamaya.

Hocam çözdüm, sorun LoL'değmiş diyebilirim, oyunun ayarlarını düzeltince çözdüm. Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı