Windows 10 grafik ayarları FPS'yi arttırır mı?

ASLOGTT

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, Windows 10 kullanıcısıyım ayarlarda grafik ayarları diye bir yer var. Buraya uygulama ekleyip yüksek performansa alınca FPS artıyor diyorlar. Ben de böyle yaptım, sorum şu buraya eklediğimiz uygulamalarda gerçekten FPS artışı sağlar mı ve ne kadarlık FPS artışı sağlar? (Ben pek fark edemedim)

ssa.png

Eğer ekran kartı ve güç planı seçeneklerini yaptıysanız neredeyse hiç fark olmaz, önerim oyun modunu açman(eğer bilgisayarın güncel ise, eski bilgisayarlarda tam tersi performans düşüşü yaratıyor.)

Selamlar, Windows 10 kullanıcısıyım ayarlarda grafik ayarları diye bir yer var. Buraya uygulama ekleyip yüksek performansa alınca FPS artıyor diyorlar. Ben de böyle yaptım, sorum şu buraya eklediğimiz uygulamalarda gerçekten FPS artışı sağlar mı ve ne kadarlık FPS artışı sağlar? (Ben pek fark edemedim)

Eki Görüntüle 773517

Neden kendiniz test ederek buraya sonuçları yazmıyorsunuz? Daha iyi olur hem.

Oranın amacı harici ekran kartına sahip bilgisayarlarda oyunları harici ekran kartıyla çalıştırılmasını sağlamak. Harici ekran kartları dizüstü bilgisayarlarda Nvidia ve AMD kartlar olur ve daha güçlüdür ondan FPS arttırır deniyor. Eğer harici ekran kartına sahip bir dizüstü bilgisayarınız yoksa veya bilgisayarınız dizüstü bilgisayar değilse elbette FPS arttırmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı