Windows 10 GT 720M Oyunlarda Kasma Sorunu

Cezmi Baskın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Windows 10'a geçtim ve bilgisayarım oyunlarda kasmaya başladı. Örnek verecek olursak 1 sene önce korsan olarak Battlefield 4 oyununu oynadım ve orta ayarda hiç bir şekilde kasma yaşamadım. Bu sene elime para geçti ve multiplayer oynamak için Battlefield 4'ü satın aldım lakin düşük ayarda bile oyun kasmaya başladı. Elimde orijinal Gta V bulunmakta önceden biraz kasmalar oluyordu lakin bu kadar abartılı bir şekilde değil. Ne oldu ise Windows 10'a geçince oldu. Bilgisayarım oyunlarda kasma sorunu yaratmakla kalmayıp fırın gibi ısınıyor. Bilgisayarım 1 senelik. İçini açtım çok toz yoktu lakin temizledim. Sorunum düzelmedi. Hava alma durumu normal önceden böyle bir durum ile karşı karşıya değildim arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim: İntel İ5 4200U işlemci
4 GB RAM
GT 720M ekran kartı

Yardımcı olacak bir arkadaş yok mu ?

Aynı versiyonu kullan şeklinde birşey söylemedim dikkat edersen.
Daha eski ya da yeni versiyon varsa yenisini dene.
Sistem içinde oynamakla multiplayer oynamak arasında fark var, biliyorsundur. Aynı performansı beklemek yanlış olur.
Ama bilgisayara karşı oynuyorum gene ısınıyor diyorsan driver olması olası. Yaptığın macunlama iş kalitesi de düşük olabilir.
Başka sebepler de olabilir, virüs, donanımsal sorunlar, sistem kullanımı (ram, hdd, vs.)

Bilgisayara karşı oyunda bile kasmalar oluyor. Her hangi bir şekilde termal macunlama kullanmadım hatta dizüstü bilgisayarlarda termal macun var mı onu bile bilmiyorum.

Temizlik yaptım derken fanı temizledin sanırım. İşlemci soğutucu tablasını sökmediysen termal macunu göremezsin doğal olarak.

Yukarıdakileri dene.
Termal macun yenilersen belki sorunun gider ama önceden sorun yoktu W10 ile geldi diyorsan elleme şimdilik.

Nvidia Ekran kartıyla oyunları açtığına da emin olmakta fayda var. Çünkü HD 4400 GTA'yı en düşükte oynatır, BF4'ü ise süründürerek açar.

Dediğiniz gibi fanı temizledim oralara hiç dokunmadım. Nvidia ekran kartı ile açıyor oyunları zaten varsayılan da Nvidia var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı