Windows 10 güç tasarrufu modundan çıkmıyor

TekelciCengo

Centipat
Selamlar. Bilgisayarımı güç ve denetim seçeneklerinden yüksek performansa alıyorum. Sorun yok kapatıp actıgımda bilgisayarı yenıden güç tasarrufu moduna alıyor. Her seferinde böyle.

Sonrasında park Control programını indirdim bitisum High performans ayarladım. 16 cekirdegide kullanması için. Yüksek ayarları yapıpaktif ettim. Ancak kapatıp açınca bilgisayarı yıne güç tasarrufu moduna geçiyor.

Win 10 Pro orijinal lisanslı
MSI X570 GAMING Edge anakart.
Ryzen 7 3700X işlemci.
RTX 2070 Super Gaming. Ekran kart.
32 GB RAM 3600MHz.

Donanımı da yazdım ki bilgi verebilcek arkadas varsa yardımını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı işlemciyi ve x570 pro anakart kullanıyorum. O ayarın değişmesinin sebebi eğer fan hızı için ya da başka bir yardımcı program kullanıyor isen ai suite 3 afterburner vs vs orada eğer yan ayarlarda güç tasarrufu modunda kalan yer var ise her açıldığında otomatik olarak o mada alıyor olabilir bu benim tahminim tabi
Bende bir şey fark ettim size olanda bu mu merak ediyorum. Bazen bilgisayarı açtığımda işlem 1.24 2.2 0.84 gibi mhz lerde çalışıyor sanırım güç tasarrufu modundan dolayı kaynaklanıyor reset attığımda yada güç seçeneklerini değiştirip eski haline getirdiğimde düzeliyor sizin sorununuzda bu şekilde mi acaba ?

Son düzenleme:
Bende aynı işlemciyi ve x570 pro anakart kullanıyorum. O ayarın değişmesinin sebebi eğer fan hızı için ya da başka bir yardımcı program kullanıyor isen ai suite 3 afterburner vs vs orada eğer yan ayarlarda güç tasarrufu modunda kalan yer var ise her açıldığında otomatik olarak o mada alıyor olabilir bu benim tahminim tabi
Bende bir şey fark ettim size olanda bu mu merak ediyorum. Bazen bilgisayarı açtığımda işlem 1.24 2.2 0.84 gibi mhz lerde çalışıyor sanırım güç tasarrufu modundan dolayı kaynaklanıyor reset attığımda yada güç seçeneklerini değiştirip eski haline getirdiğimde düzeliyor sizin sorununuzda bu şekilde mi acaba ?
Msi dragon center var fan gürültüsünü kesmek için sessiz moda aldım fanı 1000rpm de dönüyor ısınmadıgı için sorun olmuyor. Normalde sürekli 1500 2000 rpm arası donuyordu ses yapıyordu. Ondan olcagını sanmıyorum direk fan kontrolünden yaptım onu. Söylediginiz baslangıc mhz ine dikkat etmedim ama sürekli 2 çekirdek calısıyor acılınca

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı