Windows 10 Güncelleme sonrası ayarlar ve arama bölümü açılmıyor

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
1909 Windows 10 sürümü kullanıyordum. Sistem kendi kendini otomotik güncelledi kapatırken. Bu güncelleme sonrası ne ayarlar bölümüne ne de arama bölümüne girebiliyorum. Bildirim bölümüne girerken bile mouse yuvarlak yüklenme işareti çıkıyor, sonra o da gidiyor.

İlk olarak Windows 10 onarma yöntemlerini deneyin.
Rehberlerinize göz attığım kadarıyla, ShutUp 10 yazılımını kullanıyorsunuz. Bu yazılım büyük güncellemlerden sonra, sorunlar çıkarabiliyor. Windows 2004 güncelleyince, ağ simgesinde sorun yaşamıştım.

İlk olarak en güncel sürüm ile uyumlu olanı yükleyin.
Sonra ayarları varsayılan değere getirin.

Ekran Görüntüsü (43).png

Sistemi yeniden başlatın. Eğer sorun çözüldüyse, tekrar uygulama üzerinden istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Her büyük güncelleme sonra, ShutUp 10 ayarlarını kontrol edin. Yeni sürüm için uygulama, güncellemelerden 1 hafta sonra genellikle çıkış yapıyor.

@26318 rehberlerimi eski sistemim de yapmıştım hocam bu başka sistem. O verdiğiniz programı da başka sistem de kullanmıştım bunda öyle bir yazılım kullanmadım sadece güncelleme sonrası böyle oldu. İlk öneriniz de de CMD arama bölümü açılmadığı için bulamıyorum. Yönetici olarak çalıştırmam gerek. Çalıştır bölümüne de yazınca gene olmuyor. Yönetici olarak çalıştırmadığım için komutlar çalışmıyor.

O halde yeni kullanıcı hesabı oluşturun. Oradan devam edin.
Diğer türlü temiz kurulum dışında, bir çözüm bilmiyorum. Yeni kullanıcı hesabı oluşturunca, ortak klasör ile belgeler, resimler, müzikler vb. aktarabilirsin. Uygulama, oyun vb. kısayollarını ise, dosya konumuna gidip oluşturabilirsin.

Çalıştır'a cmd yazıp Ctrl+Shift tuşlarına basılı tutarak Enter tuşuna basarsanız yönetici olarak başlatılır hocam. Daha sonra SFC ve DISM komutlarını uygulamayı denersiniz. Başka sorunuz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı