Windows 10 Güncelleme Sonrası bilgisayar Açılmıyor

arkadaşım dğruyu söylemiş aynen uygulayın. mkrısıftun sitesinden usb iso oluştur ve hd bölümlerini de uçur yeniden tam sıfır bir kurulum yap kardeşim...

bilgisayarın hayırlı olsun. İnşallah donanım sorunu yoktur, bilgisayarınla mutlu olmanı dilerim...

intel + envidya + mkrosoft + googıl gardaşlığı ve yandeks dostluğu adına.... autodesk + anriyıl ve tvinmouşın ruhu adına...!!!

saygılarrr.r.r.rr.rr
Problemi kökten çözmüşsünüz gerçekten, bravo
USB ile temiz format atın, tüm diskleri biçimlendirin. İlk güncellemeleri Windows Update'e bırakın. Sonra donanım kimliğine göre sürücüleri güncelleyin. Örneğin benim bilgisayarımda GTX 1060 takılı, Nvidia'nın sitesine girip bu kartın güncel sürücülerini yüklüyorum. TPLink Wi-Fi kullanıyorum ve sitesinden sürücülerini yüklüyorum. Driver Booster gibi ne yüklediği belli olmayan programları kullanmayın.

arkadaşım dğruyu söylemiş aynen uygulayın. mkrısıftun sitesinden usb iso oluştur ve hd bölümlerini de uçur yeniden tam sıfır bir kurulum yap kardeşim...

bilgisayarın hayırlı olsun. İnşallah donanım sorunu yoktur, bilgisayarınla mutlu olmanı dilerim...

intel + envidya + mkrosoft + googıl gardaşlığı ve yandeks dostluğu adına.... autodesk + anriyıl ve tvinmouşın ruhu adına...!!!

saygılarrr.r.r.rr.rr

sorunu çözdüm herkese teşekkür ederim.
Öncelikle windows updateleri sonrası windows bozulmuş gibi geldi bana çünkü şuan hiç bir sıkıntı yok.

Ama biosa saçma yöntemlerle girebildim. Ram'lerin yerini değiştirdiğimde veya birini sökü birini taktığımda bios bazen geliyor bazen gelmiyordu. her kapatıp açmamda ramlerle oynamam sökmem takmam gerekiyordu. Belirli bir ramimde sıkıntı yok çünkü bazen biriyle açılıyor sistem bazen biriyle. Slotlarda da sıkıntı yok çünkü bazen 1. slotta açılıyor bazen 2. slotta.

Bios acılır acılmaz uefi ile yeniden windowsu kurdum şuan hiç bir sıkıntım yok.
Olayın ramlerle ne alaksı var bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Sorunu çözdüm herkese teşekkür ederim.
Öncelikle Windows Update'leri sonrası Windows bozulmuş gibi geldi bana çünkü şu an hiçbir sıkıntı yok.

Ama BIOS'a saçma yöntemlerle girebildim. RAM'lerin yerini değiştirdiğimde veya birini sökü birini taktığımda BIOS bazen geliyor bazen gelmiyordu. Her kapatıp açmamda RAM'lerle oynamam sökmem takmam gerekiyordu. Belirli bir ramimde sıkıntı yok çünkü bazen biriyle açılıyor sistem bazen biriyle. Slotlarda da sıkıntı yok çünkü bazen 1. slotta açılıyor bazen 2. slotta.

BIOS acılır acılmaz UEFI ile yeniden Windows'u kurdum şu an hiçbir sıkıntım yok.
Olayın RAM'lerle ne alaksı var bunun hakkında bilgisi olan var mı?

1 - cihazlarında statik elektrik birikmiş olabilir.

2 - elektrik prizi - 3 prizleri ve kabloları kasandan kesinlikle uzak tut manyetik alan sebebidir.

3 - evinde topraklma var mı bir bak veya baktır, yok ise bilgisayara kullandığın priz için topraklama yaptır. Ama priz sıfırlama değil kesinlikle gerçek topraklama yaptır.

4 - anakartında RAM slotlarının içindeki platinler gevşemiş olabilir.

5 - ekran kartının harici güç girişlerini sök ve bir daha tak ama yerine tam oturt. Genelde bundan dolayı olur böyle durumlar.

İnşallah sorunların düzelir ve bilgisayarınla mutlu olursun...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı