Windows 10 güncelleme sonrası görev çubuğu değişti

NubWiper

Hectopat
Windows son sürüm ile görev çubuğu görünümü değişti, eskisine nasıl çevirebilirim? (Güncellemeyi kaldırmadan)

Ek Açıklama 2019-09-03 150539.png

Görev çubuğunda bir problem göremiyorum? Değiştiğini düşündüğünüz nedir?
Renk ise Kişiselleştirme ayarı altından değişebilirsiniz. Arama çubuğu ise sağ tıklayıp Ara>Gizle seçerek kapatabilirsiniz.

Görev çubuğunun boş bir yerinde sağ tıklayıp ara sekmesinden gizli veya arama simgesini göster seçerseniz arama çubuğu kalkacaktır.

Ben şahsen gizlemenizi önermem. Arama çubugu eskiye göre çok daha iyi çalışıyor.
Şahsen kısayol ve dosya kullanımım baya azaldı. Çok uzun olmasından şikayetçiysen Arama simgesini göster diyerek tutmanı öneririm. Ayarlar, denetim masası vb. bir sürü yere rahatça ulaşabilirsin.

Ben şahsen gizlemenizi önermem. Arama çubugu eskiye göre çok daha iyi çalışıyor.
Şahsen kısayol ve dosya kullanımım baya azaldı. Çok uzun olmasından şikayetçiysen Arama simgesini göster diyerek tutmanı öneririm. Ayarlar, denetim masası vb. bir sürü yere rahatça ulaşabilirsin.
Son güncelleme ile SearchUI işlemi boşta gereksiz yere CPU kullanıyor. Zaten arama çubuğunu kullanmıyordum ancak gizlemek için bir geçerli sebep daha oldu. Sorun çözülene dek devre dışı bırakmak tek çözüm.

Biraz önce bir test yaptım. Arama çubuğu veya simgesini göster işaretli olduğunda CPU kullanmıyor ancak simgeye tıkladığınızda veya arama çubuğuna birşey yazmaya başladığınızda dediğiniz gibi yüksek miktarda kullanım oluyor. Yani simge veya arama çubuğu boştayken bir kullanım söz konusu değil gibi görünüyor. Sizde daha farklı olabilir. @Dutchman

Edit: Zaten kullanılmadığı zamanlar kendi kendini devre dışı bırakıyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı