Windows 10 Güncelleme Sonrası Yüksek CPU Kullanımı

Bu servis tam olarak ne işe yarıyor? Devre dışı bıraktığımız zaman olumsuz bir etkisi olur mu?

Benim dediğim olay ufak bir işlem yapmada bile işlemci %100 olarak çalışıyor. YouTube açıyorum işlemci kullanımı %100 oluyor 1 saniye sonra düzeliyor. YouTube açmak için 7700HQ işlemci %100 olmasına gerek yok. Anlamadığım diğer nokta ise bilgisayar boşta iken görev yöneticisini açıyorum birkaç saniye izliyorum, %30 %47 %100 oluyor bu sadece 3 - 5 saniye sürüyor sonrasında normale dönüyor. Bunun sebebini merak ediyorum. @Recep Baltaş

Windows 1709 Sürümünü kullanıyorum.
Bu bahsettiğim olayı çözüme kavuşturmak için devre dışı bırakacağım değil mi?
Bilgi verdiğiniz için ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Benim dediğim olay ufak bir işlem yapmada bile işlemci %100 olarak çalışıyor. YouTube açıyorum işlemci kullanımı %100 oluyor 1 saniye sonra düzeliyor. YouTube açmak için 7700HQ işlemci %100 olmasına gerek yok. Anlamadığım diğer nokta ise bilgisayar boşta iken görev yöneticisini açıyorum birkaç saniye izliyorum, %30 %47 %100 oluyor bu sadece 3 - 5 saniye sürüyor sonrasında normale dönüyor. Bunun sebebini merak ediyorum. @Recep Baltaş

Aynı sorun bende de var laptopumu sabah açip oyuna girdiğimda FPS droplari fark ettim ve görev yöneticisini açınca CPU'nun 30 saniyede bir %100 kullanima ulastigini fark ettim. Bir sürü şey denedim formatladim tekrar tekrar ama değişen bir şey olmadı. Çözümü bulan veya herhangi bir bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen.

Hangi sürümü kurdunuz? 20H2 kurmanız gerek.

20H2 Sürümünü kurdum fakat sorunu hala yaşamaya devam ediyorum. Olabilecek her şeyi denedim sanırım ve ilginç olan örneğin Valorant oynadığımda MSI'ı afterurnerle CPU kullanımını izledğimde %30-%40 gibi değerler görüyorum fakat görev yöneticisini açıp baktığımda %90-%95 hatta %100 CPU kullanımı görünüyor ve dolayısıyla oyunda FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Sadece bu da değil herhangi bir tarayıcı açtığımda CPU %100'e pick yapıp tekrar %10-15'lere geri dönüyor ve bu %10-%15'lerde PC boştayken olan kullanım.

Geri
Yukarı