Windows 10 güncelleme yapılmıyor ve ses gelmiyor

mk.mertkara

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS bilgisayarımı normal bir yolla kapatıp 2 saat aradan sonra açtıktan sonra bilgisayardan ses gelmediğini fark ettim. Ses hizmetleri çalışmıyordu ve bunu aktif etmeye çalışıyordum. Daha sonra bunun çözümünü ararken aklıma Windows güncellemelerini yapmamış olmamdan kaynaklı ollabileceği geldi. Sonrasında güncellemeleri yapmak isterken bu sefer güncellemeleri gerçekleştirmeme gibi hatalar aldım. Komplike bir sorun mu bilmiyorum ancak başlat menüsünden Windows Defender aratıp tıkladığım zaman da hata veriyor.

Dosya Ekleri

• defender hata.JPG
    defender hata.JPG
    36,6 KB · Görüntüleme: 32
  • hata update.JPG
    hata update.JPG
    58,7 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.JPG
    3.JPG
    191,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Hata kodunu arama yapın.
Ses sorunu için:
Ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>sorun giderme >ses ile ilgili sorunları gider.

Merhabalar, ASUS bilgisayarımı normal bir yolla kapatıp 2 saat aradan sonra açtıktan sonra bilgisayardan ses gelmediğini fark ettim. Ses hizmetleri çalışmıyordu ve bunu aktif etmeye çalışıyordum. Daha sonra bunun çözümünü ararken aklıma Windows güncellemelerini yapmamış olmamdan kaynaklı ollabileceği geldi. Sonrasında güncellemeleri yapmak isterken bu sefer güncellemeleri gerçekleştirmeme gibi hatalar aldım. Komplike bir sorun mu bilmiyorum ancak başlat menüsünden Windows Defender aratıp tıkladığım zaman da hata veriyor.
Microsoft sitesinden hata koduyla arama yapabilirsiniz.

Ses kartlarını güncel tut. Driverları sil tekrar yükle olmazsa aşağıdakini dene.

Windows + s tuşlarına aynı anda bas arama kısmında çıkan kısma CMD yazın orada siyah bir şey olacak ona sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyiniz. Açılan sayfaya sfc/scannow yazın %0 yazıcak o %100 olana kadar bekleyin %100 olunca 5 dk bekleyin sonra kapatın bilgisayarınızı tekrardan başlatın.
Olmazsa bilgisayarınızın ekran kartını güncelleyin. [ Az Karşılaşılan Bişey ama Ekran Kartıda Müdahale Edebiliyor ] bilgisayarınızın ne kadar CPU hangi uygulamaların tükettiğini görün. Fazla CPU kullanımında ses kısılabiliyor karşılaştım. Hala olmadıysa Microsoft destek ekibini sesli olarak arayıp olayı sorunuz. Onlarda destek olamazsa yakındaki bir bilindik bilgisayarcıyı bulup ona olayı baştan sona anlatınız. Oda yardım edemezse bilgisayarı aldığınız kuruluşa gidip destekle iletişime geçiniz. Oda olmazsa bilgisayarınızda Windows update.exe dosyası hasarlıdır. Microsoft ekibinden update.exe yi isteyip tekrar deneyin. Oda olmazsa format atmayı deneyin. Oda olmazsa bilgisayarınızın Windows'unda sorun vardır. Teşekkürler.
Son olarak
Ses sorunu için:
Ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>sorun giderme >ses ile ilgili sorunları gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı