Windows 10 güncelleme yardımcısı çok yavaş ilerliyor

Siz en temizi USB'e Windows'u yazdırın ve paşa gibi kurun. Bana sıkıntı çıkaracak gibi geldi, pek güvenilmez bu araçlara. Sorun çıkartabiliyor bazen. Ama istersen, dene ve sıkıntı çıkarsa temiz kurulum yaparsın. Hep sıkıntı çıkacak diye bir şey yok. Ben mesela 1 ay önce falan yükseltmiştim başarıyla. Temiz kurulum yaparsanız yüksek ihtimal daha kısa sürer bu arada.

Siz en temizi USB'e Windows'u yazdırın ve paşa gibi kurun. Bana sıkıntı çıkaracak gibi geldi, pek güvenilmez bu araçlara. Sorun çıkartabiliyor bazen. Ama istersen, dene ve sıkıntı çıkarsa temiz kurulum yaparsın. Hep sıkıntı çıkacak diye bir şey yok. Ben mesela 1 ay önce falan yükseltmiştim başarıyla. Temiz kurulum yaparsanız yüksek ihtimal daha kısa sürer bu arada.
Daha önce de güncellemeyi bu şekilde yapmıştım uzun sürmüştü ama 99 da kalmamıştı. Hem SSD olmasa bile bu kadar uzun sürmezdi herhalde 5 saati buldu yaklaşık. Ben de iptal ettim şu an sorun yok sistemde.

21h2'e yükseltmek istediğiniz zaman temiz kurulum çok daha kısa sürer, geçebilirsiniz.

Evet, güvenli. Öncelikle size USB lazım. Daha sonra Windows'un kendi sitesinden ISO olarak Windows 10 indiriyorsun. Sonra, Rufus yazılımı ile belleğe yazdırıyorsun. Daha sonra BIOS içerisinden kuruyorsun, temiz kurulumun mantığı disk seçme bölümünden diski biçimlendirerek silmek. Yani, diskin içindeki her şeyi silmek anlamına geliyor.

Geri
Yukarı