Windows 10 güncelleme yardımcısı programı silinmeli mi?

LocalBey

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayarımda uzun süredir duran ve beni şüphelendiren bir uygulama var. Uygulamanın adı "Windows 10 güncelleme yardımcısı programı" olarak geçiyor. Bu programın Microsoft'a ait olup olmadığını bilmiyorum zira uygulamanın geliştirici kısmında herhangi bir bilgi verilmemiş. 2020 yılından beridir bilgisayarımda yüklü bir program. Arka planda çalışıp çalışmadığını bilmiyorum fakat herhangi bir performansı etkilemiyor gibi gözüküyor.

Bu uygulamayı silmem gerekiyor mu? Güncellemeler ile alakası var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Windows 10 Güncelleme Yardımcısı Programı.png
    Windows 10 Güncelleme Yardımcısı Programı.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Silebilirsiniz, sorun olmaz. Gerekli bir şey değil, istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Ve evet güncellemeler ile ilgili.

Bu uygulama genellikle Windows Update'nin güncellemeleri denetlemediği, güncellemeleri yüklerken hata oluşturduğu ya da güncelleştirmeleri indirmediği durumda kullanılıyor ve Microsoft'un kendi sitesinden indirilebiliyor. Zararlı değil.

Silebilirsiniz, sorun olmaz. Gerekli bir şey değil, istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Ve evet güncellemeler ile ilgili.
Bu uygulama genellikle Windows Update'nin güncellemeleri denetlemediği, güncellemeleri yüklerken hata oluşturduğu ya da güncelleştirmeleri indirmediği durumda kullanılıyor. Ve Microsoft'un kendi sitesinden indirilebiliyor.
Anladım, ilginiz için teşekkür ederim.

Eğer Windows 10'a yükselterek geçtiyseniz veya yardımcıyı açtıysanız orada durabilir. Silebilirsiniz.

Geri
Yukarı