Windows 10 Güncellemeler Nasıl Durdurulur?

Alp Kaan Aydın

Hectopat
Daha fazla  
128 GB SSD'li laptopumun diskini ikiye böldüm. Ve sistem için kullandığım diskte sadece 10 GB boş alan kaldı. Ve şimdi Windows güncellemeleriyle başım dertte. Yüklemek istemiyorum güncellemeleri, yoksa sistem diskimle sorun yaşayacağım - diğer bölünmüş diskime mi aktarayım, yoksa başka bir şey mi? Kalıcı çözüm istiyorum, geçici çözüm pek iyi değil.
:kedi:
[Sorun geçici olarak çözüldü.]

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Windows Tuşu + R kombinasyonuyla çalıştıra "Services.msc" yazıyoruz.
2. Açılan yerden "Windows Update" yerini buluyoruz.
3. "Windows Update" seçeneğine ters tıklayıp durdura basalım.

4. Durdura bastıktan sonra "Windows Update" seçeneğine ters tıklayıp özelliklere basalım. Başlangıç türünün karşısındaki boşluğu "Devre Dışı" olarak değiştirip uygula ve tamam diyerek çıkalım. Windows Update kapanmıştır.

128GB ikiye bölmenize hiç gerek yoktu ben 256GB SSD kullanmaktayım leptopta Windows 10 kurulu ikiye ayrıştırmamış şekilde kullanıyorum verimli şekilde tabi size kalmış birşey ama önermem özellikle 120-128GB SSD kullanıyorsanız.Güncellemeleri kapatmak virüslere davetiye çıkarmaktır.Ona göre dediğim işlemi yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı