Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır?

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10 Home 22H2 sürümünü kullanıyorum ve Windows güncellemelerini kapatmak istiyorum çünkü saçma ve gereksiz güncellemeler cihazı yorduğunu ve performansını düşürdüğünü hissediyorum, örneğin geçen bir güncelleme paylaştılar direkt mavi ekran yedim PC dondu, tepki vermedi. Bundan dolayı güncellemeleri kapatmak istiyorum, zaten önemli güncelleştirmeleri yaptım bu zamana kadar. Laptop kullanıyorum özellikleri i5 1135G7 (11th gen) MX350 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları kullanarak güncellemeleri yönetme:
1. Ayarlar'a gidin.
2. Güncelleştirme ve Güvenlik'e tıklayın.
3. Windows Güncelleme'ye tıklayın.
4. Güncellemeleri yönet'e tıklayın.
5. Hiçbir şey yapma: Bu, Windows'un güncellemeleri otomatik olarak indirmemesini veya kurmamasını sağlar.

1. Çalıştır komut satırını açmak için Windows tuşu + r tuşlarına basın.
  2. gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Aşağıdaki yola gidin: Bilgisayar yapılandırması > yönetim şablonları > Windows bileşenleri > Windows Update.
  4. Otomatik güncelleştirmeleri yapılandır'a çift tıklayın.
  5. Devre dışı seçeneğini seçin.
  6. Tamam'a tıklayın.

Home sürümü kullanıyorum hocam ondan gpedit.msc yok bende, Pro sürümünde var o

Windows 10 Home'da güncellemeleri tamamen kapatmak mümkün değil ancak birkaç adımda güncelleme ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın, Güncelleme ve Güvenlik'e gidin, ardından Gelişmiş seçenekleri bulun. Orada güncelleme zamanlamasını özelleştirebilir ve otomatik indirmeyi duraklatabilirsiniz.

Windows 10 Home'da güncellemeleri tamamen kapatmak mümkün değil ancak birkaç adımda güncelleme ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın, güncelleme ve güvenlik'e gidin, ardından gelişmiş seçenekleri bulun. Orada güncelleme zamanlamasını özelleştirebilir ve otomatik indirmeyi duraklatabilirsiniz.

19 Mayıs'a kadar kapatabiliyorum Max, 19 Mayıs'tada kapatabilecek miyim peki 1 ay daha. Pro sürümünde tamamen kapatabiliyorsam Pro geçebilirim, lisans anahtarım var.

1713099410685.png

19 Mayıs'a kadar kapatabiliyorum Max, 19 Mayıs'tada kapatabilecek miyim peki 1 ay daha. Pro sürümünde tamamen kapatabiliyorsam Pro geçebilirim, lisans anahtarım var.

Eki Görüntüle 2168318
Windows 10 Pro'da da güncellemeleri tamamen kapatmak mümkün değil. Sadece güvenlik güncellemerini kapatabilirsiniz.
Birde neden kapatmam istediğinizi öğrenebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı