Windows 10 güncellemesi sonrası mavi ekran

omar213

Hectopat
Bugün Windows 10'a gelen güncellemeyi yapıp PC'yi kapadım. Birkaç saat sonra PC açmaya çalıştım fakat her Windows logosu geldikten sonra mavi ekran veriyor. PC'yi sıfırlamak vs. istedim sıfırlamak için hesap şifresi istiyordu, ben de girdim fakat kabul etmedi. Defalarca denedim, her yolu denedim onarım yerindekileri fakat olmuyor, PC açılmıyor. Ne yapabilirim? Hata kodu: 0xc000021a.
Up

Son düzenleme:
Bu hata CSRSS işleminin durdurulması kaynaklı ortaya çıkıyor.
Otomatik Kurtarma yerine geldikten sonra;

Sorun Gider>Gelişmiş Seçenekler>Güncellemeleri Kaldır(Öyle olmalı.) deyin.

Sonrasında yüklediğiniz güncelleştirmeyi kaldırın. Kalite veya Özellik Güncelleştirmesinden biri. Eğer hata devam ederse Sistem Onarma deneyin.

Yok o da olmazsa maalesef en son çözüm format.

Alınan hata WINLOGON_FATAL_ERROR, gerçekten de sıkıntı bir hatadır.

Bu hata csrss işleminin durdurulması kaynaklı ortaya çıkıyor.
Otomatik kurtarma yerine geldikten sonra;

Sorun gider>gelişmiş seçenekler>güncellemeleri kaldır(öyle olmalı.) Deyin.

Sonrasında yüklediğiniz güncelleştirmeyi kaldırın. Kalite veya özellik güncelleştirmesinden biri. Eğer hata devam ederse sistem onarma deneyin.

Yok o da olmazsa maalesef en son çözüm format.

Alınan hata WINLOGON_FATAL_ERROR, gerçekten de sıkıntı bir hatadır.

Vallaha denedim güncelleştirmeleri geri almayı fakat hesabımın şifresi istiyor ve girince hata veriyor bir şey yapamıyorum format dahil.

Elinizde bir format flaşı var mı? Varsa BIOS menüsünden Windows Boot Manager'ı devre dışı bırakın Windows Boot edilmesin. Sonrasında format flaşını Boot edin.

Format flaşı yok ama hazırlayıp deneyeceğim.
Elinizde bir format flaşı var mı? Varsa BIOS menüsünden Windows Boot Manager'ı devre dışı bırakın Windows Boot edilmesin. Sonrasında format flaşını Boot edin.

BIOS olmadan sıfırlamayı buldum onda şifre istemiyor. İnşallah olur.

Bu arada ben bu PC'yi aldığımdan beri 3 4 defa sıfırladım. PC'yi sıfırlamak ömrünü yok eder mi ya da bozulmasına sebep olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı